Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/jackpinespinnersandweavers.org/includes/menu.inc).

Ruszaj się dla zdrowia

Artykuły - strona główna

Dla osób mających siedzącą pracę polecany jest aktywny wypoczynek. Oczywiście sport powinien uprawiać każdy, bo to najłatwiejszy sposób na utrzymanie zdrowia i wysokiej formy. Większości ludzi jednak niełatwo jest zmusić się do codziennych ćwiczeń. W lepszej sytuacji są właściciele psów. Zwierzak zobowiązuje do wychodzenia na dwór minimum trzy razy na dzień, na przynajmniej kilkanaście minut. To już dobry początek. Każda minuta wysiłku na świeżym powietrzu przykłada się do poprawienia naszej formy.
Pies
Source: http://pixabay.com
Wstań wcześniej!

Tak w zasadzie najlepszym wyjściem jest codzienna gimnastyka na dzień dobry. Te parę minut aktywności fizycznej pozwala doskonale rozpocząć dzień. Może to być jogging. Już trzydzieści minut niespiesznego truchtu daje ogromny ładunek energetyczny. Bardzo dobrze sprawdza się też pływanie. Zwłaszcza latem, kiedy jest ciepło i świeci słońce, poranna wyprawa na pływalnię może poprawić nastrój.Pies - trener

Oczywiście jeżeli posiadamy psa, warto to wykorzystać. Skoro i tak wybieramy się na spacer, to zróbmy z tego użytek. Dobrze jest zainteresować się choćby zabawką dogfrisbee. To dyscyplina sportowa która polega na rzucaniu dyskiem, który w locie chwyta nasz czworonożny przyjaciel.

Czy myślisz, że w sieci jest za mało godnych zarekomendowania wpisów? Jeśli masz zamiar odszukać rzeczywiście użyteczny portal, to zalecamy ten tekst.

Poza tym, że jest to świetna zabawa, to można też startować w zawodach, brać udział w różnorodnych konkurencjach. Oczywiście jest bardzo dużo odmian dogfrisbee. W niektórych konkurencjach należy wykonywać dalekie rzuty, w innych sekwencję kilku.

Zabawa z psem
Source: http://pixabay.com
Taka zabawa z psem wymaga treningu, dojścia do swojej doskonałej techniki rzucania, wyszkolenia psa. Jest to jednak dająca mnóstwo radości rozrywka i wcale nie musimy natychmiast chcieć brać udziału w zawodach. To świetny sposób na zabawę z psem, która tym samym zastąpi nam standardowe ćwiczenia fizyczne.

Rusz się z kanapy

Wysiłek fizyczny oznacza zdrowie! To nie wytarty frazes, to znana prawda. Należy uprawiać sport, aktywnie odpoczywać, nie zapominać o gimnastyce, żeby przez długie lata zachować doskonałą formę. A jeżeli nie uda się nam odnaleźć motywacji w sobie - zawsze możemy przygarnąć ze schroniska psa, który może być idealnym motywatorem do aktywności fizycznej. Pełny energii pies sprawi, że poranna gimnastyka stanie się normą - kwadrans spaceru z psem, niezależnie od pogody, zapewni nam energiczny start co dnia.