Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/jackpinespinnersandweavers.org/includes/menu.inc).

Jak najlepiej dbać o zęby w dorosłym wieku?

Artykuły - strona główna

Wskazówką do zapewnienia sobie białego oraz zdrowego uśmiechu poprzez całe dorosłe życie jest troska o odpowiednią higienę jamy ustnej. Nawet u osób dorosłych mogą powstawać ubytki próchnicze i choroby dziąseł, które mogą być powodem poważnych problemów.

zęby, jama ustna, higiena
Author: Ludosphère
Source: http://www.flickr.com
Istotne jest, żeby przez całe dorosłe życie pamiętać o niżej wymienionych czynnościach: Szczotkuj zęby 2 razy dziennie korzystając z fluorkowej pasty do zębów w celu wyeliminowania płytki nazębnej, tj. tworzącej się na zębach lepkiej warstewki, która jest główną przyczyną zmian próchnicowych. Codziennie używaj nici dentystycznej w celu wyeliminowania płytki nazębnej z przestrzeni pomiędzy zębami a także miejsc poniżej linii dziąseł, nim zmineralizuje oraz przeistoczy się w kamień. Powstały kamień może być usunięty wyłącznie w trakcie profesjonalnego zabiegu czyszczenia.Ogranicz spożycie pokarmów bogatych w cukier albo skrobię, zwłaszcza lepkich przekąsek. Im nagminniej podjadasz pomiędzy posiłkami, tym większe będzie ryzyko atakowania zębów poprzez kwasy wytwarzane przez mikroorganizmy płytki nazębnej.

Interesują Cię przeróżnego typu fachowe posty? Więc kliknij tutaj bóle kręgosłupa poznań i przeglądaj nasze nowe wpisy na ten temat. Liczymy na Twoją recenzję.

Systematycznie odwiedzaj stomatologa w celu przeprowadzenia profesjonalnych zabiegów oczyszczania zębów oraz badań kontrolnych. By znaleźć dentystę w swojej dzielnicy starczy przykładowo wpisać w przeglądarkę hasło: stomatolog Retkinia lub dentysta Retkinia - klinika stomatologiczna warszawa włochy Medico-Dent.

dentysta, zęby
Author: Centrum Stomatologiczne Demed
Source: http://ursynow.centrumdemed.pl/
O których szczególnych sprawach tyczących się zdrowia jamy ustnej winienem wiedzieć jako osoba w dorosłym wieku? Nawet jeżeli regularnie szczotkujesz zęby i używasz nitki stomatologicznej, w dorosłym wieku mogą pojawić się sprawy mające znaczenie w kontekście zdrowia dziąseł a także zębów. Na szczęście, wizyta u stomatologa może wspomóc w pożądanym rozwiązaniu większości tych problemów. Początkiem schorzenia dziąseł jest ich stan zapalny, który w tym wczesnym stadium jest jeszcze odwracalny. Objawami stanu zapalnego dziąseł może być ich zaczerwienienie czy obrzęk, a także krwawienie w czasie szczotkowania . Gdy dostrzeżesz jakikolwiek z powyższych objawów, udaj się do dentysty przed powstaniem dużo poważniejszych problemów. Zaawansowane fazy schorzeń dziąseł mogą prowadzić do utraty zębów. Stan dziąseł może mieć też wpływ na ogólny stan zdrowia. Zadbaj o swoje dziąsła, to w cale nie jest drogie: