Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/jackpinespinnersandweavers.org/includes/menu.inc).

We współczesnym społeczeństwie utarł się pogląd, iż osoba, która ma jakiekolwiek problemy ze swoją osobowością bądź zachowaniem powinna udać się po poradę do psychologa.

Artykuły - strona główna

We współczesnym społeczeństwie utarł się pogląd, iż osoba, która ma jakieś problemy ze swoją osobowością bądź zachowaniem powinna udać się na wizytę do psychologa. Zrodziła się już nawet swego rodzaju moda na to, żeby osoby bardziej zamożne posiadały swoich osobistych psychologów.
psycholog
Source: flickr.com
Psychologowie (http://www.cpsens.pl/) to z zasady wysoko wykształceni specjaliści, którzy skończyli renomowane uczelnie, czyli ludzie, którzy powinni znać się na swojej pracy. Niestety coraz częściej wizyty u psychologa wyglądają jak dawne wizyty u szamana - postać ta dawała ludziom rady na chybił trafił, uważając przy tym, że jego metoda niewątpliwie będzie skuteczna. Oczywiście nie uważam, że wszyscy psychologowie funkcjonują w ten sposób, jednakże bardzo często poszukują oni złożonych odpowiedzi na proste problemy. Przykładem może tu być psychoterapia dla nastolatka, która przeważnie wygląda tak, iż rodzice przychodząc z problematycznym dzieckiem, które gryzie swoich rówieśników dowiadują się, że to normalne zachowanie dla dojrzewającego dziecka i nie można jemu w tym przeszkadzać. W konsekwencji otrzymujemy ulice pełne niewychowanych wyrostków, dla których brak szacunku w odniesieniu do rodziców jest czymś normalnym. Każdy z nas, bez kłopotu może wysłać swoją pociechę do psychologa, dlatego jeśli potrzebny jest nam na przykład psycholog dla dzieci z Wrocławia, spokojnie jakiegoś znajdziemy, jednak wypadałoby się zastanowić, czy rzeczywiście będzie to dobry krok. Zdecydowaną większość problemów wychowawczych jest znana od bardzo dawna i są na nie sprawdzone sposoby. Rodzice radzili sobie z ułożeniem krnąbrnych dzieci na długo przed tym kiedy pojawili się psychologowie. Obecnie mamy taki problem, iż rodzice traktują swoje pociechy jak królów i księżniczki, których pod żadnych pozorem nie można dotknąć nawet palcem. Wszystkie problemy które dziecko spowoduje są obecnie tłumaczone różnymi chorobami pokroju ADHD, jednak często są to tylko wymówki dla nieudolności rodziców, którzy nie radzą sobie z wychowaniem swoich dzieci.


Podsumowując w dzisiejszym społeczeństwie bardzo popularne stało się korzystanie z porad psychologów. Naturalnie są sytuacje, w których ich praca faktycznie jest niezbędna. Niestety w stosunku do dzieci, bardzo duża liczba osób przykrywa swoje błędy wychowawcze za pomocą różnych schorzeń, którymi koniecznie musi przyjrzeć się wykwalifikowany psycholog - psycholog Katarzyna Włoch. Często jednak do rozwiązania tych kłopotów istnieją sprawdzone sposoby, jednak jesteśmy zbyt leniwi żeby je zastosować.