Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/jackpinespinnersandweavers.org/includes/menu.inc).

Jak dokładnie franczyza może wpływać na obecny farmaceutyczny rynek w naszym kraju.

Artykuły - strona główna

Nie ma praktycznie dzielnicy, na jakiej by nie było co najmniej jednej apteki, a niekiedy jest ich znacznie więcej. Czy w takiej ilości są potrzebne, to inna rzecz, lecz jeżeli w takiej ilości funkcjonują, to z pewnością im się to będzie opłacać. I rzeczywiście, prowadzenie apteki cały czas jest bardzo interesującym sposobem na prowadzenie biznesu, szczególnie jeżeli nawiąże się współpracę z siecią franczyzową.

załóż własną aptekę!
Author: Grupa Nowa Farmacja
Source: http://www.nowafarmacja.com.pl/
Jednak nie jest to wcale interes prosty do prowadzenia, zarówno od strony formalnej, jak i od biznesowej, bowiem konkurencja na nim jest bardzo duża. Same apteki powinny spełnić szereg formalności związanych z prawem medycznym, obrót lekarstwami i medykamentami wymaga przecież pewnych pozwoleń, więc będzie tu miejsca na jakieś błędy i niedociągnięcia. Natomiast jeśli będzie chodzić o konkurencję, to pojedyncza, samodzielnie działająca apteka ma znacznie mniejsze możliwości osiągnięcia sukcesu, niż apteka działająca w którejś ze zorganizowanych sieci, więc całkowicie normalne jest że franczyza apteki jest coraz popularniejszym pomysłem. Zobacz warunki na www.nowafarmacja.com.plAuthor: Nowa Farmacja
Source: http://www.nowafarmacja.com.pl/
W dzisiejszych czasach w naszym kraju działa parę franczyzowych sieci skupiających większość istniejących aptek. Do franczyzy przystąpić mogą działające już, nie zrzeszone wcześniej punkty, ale również apteki nowe, jakie dopiero planują ruszyć z pracą. Sama franczyza ma sporo zalet dla aptek w niej zrzeszonych, najciekawsze z nich to możliwość dużego obniżenia kosztów zaopatrzenia, a oprócz tego funkcjonowanie pod szyldem cenionej marki, która ma duże możliwości promowania się. Placówki przystępujące do franczyzy muszą dopasować swój wizerunek do oczekiwań grupy, muszą również opłacać określone opłaty, ale w zamian mogą korzystać ze wszystkiego, co franczyza może zaproponować. Dla aptek niezrzeszonych bardzo ciekawym rozwiązaniem mogą być wspólne zakupy, są one coraz bardziej popularne w środowisku aptekarskim. Dobrze działająca grupa zakupowa aptek (www) może wynegocjować u dostawców bardzo przystępne ceny, więc takie inicjatywy cieszą się coraz większym zainteresowaniem wśród właścicieli takich placówek.