Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/jackpinespinnersandweavers.org/includes/menu.inc).

Milupa pku - niesłychanie bogata gama preparatów stosowanych w diecie niemowląt z fenyloketonurią

Artykuły - strona główna

Pojawia się raz na kilkaset żywych urodzeń. Jest dziedziczna. Zalicza się ją do grona chorób rzadkich. Niesłychanie prędko postępuje powodując sporo groźnych zmian w całym organizmie człowieka, szczególnie zaś w ośrodkowym układzie nerwowym.


Na czym polega fenyloketonuria? To zaburzenie przemiany aminokwasów, a ściślej mówiąc fenyloalaniny.


kawa z ekspresu
Source: en.wikipedia.org


W efekcie steżenie owego związku we krwi drastycznie wzrasta, uszkadzając tkanki i narządy. Na początku choroba nie daje o sobie znać. Dlatego też tak ważne jest wczesne wykrycie schorzenia, najlepiej w pierwszych dniach po urodzeniu-produkt milupa pku. Wtedy bowiem pacjenci zyskują całkiem spore szanse na normalne życie. Kluczem do powodzenia jest bez wątpienia dobrze zbilansowana dieta. Z jadłospisu chorych trzeba „wyrzucić” szereg rozlicznych produktów dla przykładu nabiał, wędliny, kaszę, orzechy czekoladki, ryby - wymieniać można bardzo długo.

Jeśli niezwykle emocjonuje Cię analizowana tutaj kwestia, poza tym koniecznie zobacz tekst w serwisie (https://www.dermamed.com.pl/oferta/naczynka) omawiającym pokrewne zagadnienia.

Rodzi się pytanie:
jak powstałe „niedobory” uzupełnić? Wspomnianą „zakazaną” żywność zastępuje się specjalistycznymi preparatami, które zawierają wszelkie potrzebne aminokwasy, witaminy, mikroelementy.
Milupa pku to bogata gama produktów powszechnie wykorzystywana w diecie niemowląt jak również małych dzieci dotkniętych problemem fenyloketonurii, rzecz jasna pod nadzorem odpowiedniego specjalisty.