Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/jackpinespinnersandweavers.org/includes/menu.inc).

Jak nie dać się kontuzji? Kupuj odpowiedni sprzęt!

Artykuły - strona główna

Kontuzje podczas uprawiania sportu są czymś naturalnym. Prawdopodobnie każdy, kto uprawiał sport, miał przynajmniej jedną kontuzję w życiu. Mimo to, że wypadki się zdarzają, nie znaczy to, że nie da się zminimalizować ryzyka ich pojawienia się.


Jedną z wielu najczęstszych przyczyn kontuzji niewątpliwie jest źle dobran sprzęt sportowy.


Wiadomo – ile sportów, tyle różnych sprzętów jest potrzebnych. O ile jednak pomoc do siatkówki czy piłki nożnej jest stosunkowo łatwa do wybrania (nie zależy przecież bowiem od czyjejś wagi ani wzrostu), o tyle inny sprzęt wymaga dokładnego przemyślenia jak również ostrożnego wyboru.

Istotnie pasjonuje Cię rozpatrywana kwestia? Jeśli tak, to oprócz tego zobacz treść na stronie (https://zdrowie-dom.pl/43-oczyszczacze-powietrza), którą przeczytasz w podobnym serwisie.

Na przykład, kupując kije do unihokeja trzeba wziąć pod uwagę wiele różnych czynników. Jednym z nich jest wzrost osoby, która będzie go używała. Im jest ona niższa, tym krótszy musi być dany kij. Rada ta jest jednak szczegółowo opisana na specjalistycznych stronach Internetowych. Granie zbyt krótkim kijem może mieć tak poważne konsekwencje jak na przykład ryzyko pojawienia się kontuzji kręgosłupa. Drugim kryterium wyboru tego sprzętu jest również nasza waga – im jest ona cięższa, tym bardziej sztywny musi być kij.


rakiety do badmintona
Author: zombieite
Source: http://www.flickr.com


trasy
Author: centralniak
Source: http://www.flickr.com


Również kupując rakiety do badmintona należy pamiętać o różnych czynnikach, tak by zmniejszyć ryzyko ewentualnej kontuzji. Przykładowo, zbyt ciężka rakieta może przyczynić się do przeciążenia lub nawet kontuzje ręki. Pod uwagę należy wziąć także wybór najlepszego dla nas uchwytu i materiału. Jak widzisz, wybór najbardziej odpowiedniego sprzętu sportowego wcale nie jest tak łatwą sprawą. Bez wątpienia warto jednak poświęcić poszukiwaniu odpowiednią ilość czasu i uwagi.
Pomocne mogą być różne sklepy sportowe, w których możemy poradzić się sprzedawców, którzy nie rzadko są specjalistami w swoim fachu. Próbując uniknąć wszelkich kontuzji należy także pamiętać o tych wcześniejszych. Przykładowo, jeśli miałeś złamany nadgarstek, stabilizator kolana może okazać się dla Ciebie jedną z najlepszych inwestycji.