Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/jackpinespinnersandweavers.org/includes/menu.inc).

Sposoby specjalistów na piękny uśmiech

Artykuły - strona główna

Osobom, które chcą mieć szeroki uśmiech, a ich stan uzębienia odbiega od ich wyobrażenia o pięknych zębach, zaleca się licówki. To bardzo drogi sposób na korektę uśmiechu, ale efekt finalny nie tylko zapewnia oszałamiające wrażenie, ale dodaje też pewności siebie i pomaga podnieść poczucie własnej wartości. To taka kosmetyka zębów, która raz wykonana, poprawi nasz komfort na długie lata.


Sposób na białe zęby
Author: Agencja Royal Brand PR
Source: Agencja Royal Brand PR
Licówki porcelanowe dentysta zaleci osobom o zdrowym uzębieniu, lecz krzywych albo przebarwionych, z nieestetycznymi zmianami na szkliwie zębów. Można nimi poprawić kształt, kolor, wielkość czy nawet układ zębów w szczęce. Licówki to cienkie płytki, stworzone z różnego rodzaju materiałów (przykładowo z porcelany, akrylu, ceramiki albo kompozycji kilku tych tworzyw), o grubości około pół milimetra.

Mocuje się je do zębów z przodu, eksponowanych podczas uśmiechu. Można to zrobić dwoma sposobami – ze szlifowaniem i bez szlifowania naszych zębów. Licówki ze szlifowaniem to zabieg inwazyjny, polegający na zeszlifowaniu przedniej warstwy szkliwa by zrobić miejsce warstwie porcelany i żeby po dopasowaniu ząb nie wystawał nieestetycznie z łuku. Licówki bez szlifowania nie wymagają ingerencji dentysty w strukturę zębów, należy je wyłącznie wcześniej przygotować by nowa warstwa dobrze się trzymała i pobiera się tylko ich odcisk. Choć wybór tworzywa bazowego jest stosunkowo duży, dlaczego dobrze jest zdecydować się właśnie na porcelanę? Porcelana jest delikatna jak powierzchnia zębów, a przy tym jest twardsza i bardziej odporna na starcie niż ludzkie szkliwo.

Nie pęka, nie przebarwia się, nie ściera się, a przy tym wytrzyma przez wiele lat. Nawet do 15 czy 20. na pewno nie dotknie ich próchnica, a samo tworzywo nie ma wpływu na tkanki ani pH w ustach.

Zerknij nie tylko na nasz artykuł, ale też na komentarze z witryny. Możliwe, że niektóre zainspirują Cię tak bardzo, że będziesz chciał napisać własną opinię.

Licówki porcelanowe dentysta taki jak w Aurident może zalecić też osobom, które czekałoby noszenie aparatu ortodontycznego, ale wiązałoby się to z długotrwałym czasem oczekiwania na nowy, wyrównany i ładniejszy kształt osi zębów.

Korekta estetyczna polegająca na zamocowaniu licówek to kwestia kilku wizyt u dentysty. Gdy już będziemy mieć przyklejone przygotowane dla nas licówki porcelanowe dentysta doradzi między innymi unikanie jedzenia twardych rzeczy i powstrzymanie się od picia napojów o silnej barwie, lecz to rady na kilka pierwszych godzin czy dni. Później dbamy o zęby tak, jak wcześniej – myjemy, płuczemy, nitkujemy i kontrolujemy ich kondycję u dentysty.