Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/jackpinespinnersandweavers.org/includes/menu.inc).

Dlaczego dobrze jest pić herbatę? Jakie ma właściwości, na które dolegliwości jest dobra?

Artykuły - strona główna

Mamy dużo typów herbaty, jednak najbardziej popularne to czarna, zielona i czerwona. Herbata to jeden z najpopularniejszych napojów na świecie, i nic dziwnego, bo posiada rzeczywiście niezliczoną ilość plusów.

Herbata Irving
Author: Irving Tea
Source: Irving Tea
Herbata jest naparem z pąków oraz liści wiecznie zielonego krzewu z rodzaju Camelia, który ma specyficzne liście - o ząbkowanej, skórzanej strukturze. Ma różnego rodzaju kwiatki - od bardzo jasnych do różowawych, są niewielkie jak i pachną intensywnie, ma ona także małe brunatne, twarde owoce. Rośliny tego rodzaju uprawiane są w wielu krajach w okolicach zwrotnika, najwięcej natomiast w Chinach jak i Indiach, ale są także uprawiane poza Azją. W produkcji używane są pączki i liście, poddaje się je wysuszeniu, czasami fermentacji. Herbatę możemy dostać tak naprawdę wszędzie, a ostatnimi czasy popularne są biala herbata - z magii orientu.

Herbata zielona wytwarzana jest z liści, jakie nie są poddawane fermentacji, bo zaraz po zebraniu następuje proces zasuszenia. To sprawia, iż zachowuje się wiele cennych rzeczy, jakie charakteryzują świeże liście. Takie właściwości zdrowotne są już znane i wykorzystywane od tysiącleci, najczęściej w medycynie chińskiej. Współczesne badania pokazują, iż w zielonej herbacie możemy znaleźć ogromne bogactwo antyoksydantów (zobacz na tej stronie czerwona herbata oolong), na przykład grupę związków polifenolowych o nazwie katechiny. Są to mocne antyoksydanty, które biorą udział w likwidacji wolnych rodników uszkadzających komórki i prowadzą do powstawania raka.

Zamierzasz uzyskać inne dane na omawiany temat? Zapewne notka z witryny też je posiada, więc kliknij w to miejsce i poznaj je dokładnie.
filiżanka
Source: pixabay.com
Czerwona herbata z dodatkami to herbata półfermentowana. Najbardziej znana jest fermentowana wolno chińska Pu-Erh. PuErh jest z okręgu Yunnan, w Chinach. Badacze uważają, że czerwona herbata zyskuje własne lecznicze właściwości i doskonały zapach dzięki powolnemu procesowi fermentacji - herbaty owocowe. Jej zbawienne działanie jest skuteczniejsze, im dłużej zezwala jej się dojrzewać we właściwych warunkach. Czerwona herbata ma różne związki, takie jak garbniki, alkaloidy oraz minerały. posiada niewielkie ilości kofeiny i taniny, przez co nie upośledza pochłaniania żelaza, jest bardzo dobrym rozwiązaniem dla osób, jakie są wrażliwe na kofeinę. Jak widzimy, herbata to napar posiadający bardzo dobry wpływ na nasze organizmy. Warto, znając jej właściwości pić ją jak najczęściej.