Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/jackpinespinnersandweavers.org/includes/menu.inc).

Co to jest dieta odchudzająca i oczyszczająca,jakie przynosi efekty i jak ją stosować?

Artykuły - strona główna

Nadwaga jest coraz częściej spotykanym kłopotem występującym wśród ludzi całym globie i przyczyną powikłań takich jak przykładowo: zaburzenia w gospodarce lipidowej i węglowodanowej, układzie kostno - stawowym, pokarmowym i endokrynnym. Konsekwencją takich kłopotów jest zwiększone ryzyko umieralności m.in. z powodu chorób sercowo - naczyniowych, jak również z powodu nowotworów.
Author: Flickr.com
Pierwszym krokiem przy eliminowaniu nadwagi zawsze powinna być zmiana niedobrego stylu życia a mianowicie zmiana negatywnych przyzwyczajeń żywieniowych i zwiększenie aktywności fizycznej. W celu pomniejszenia masy ciała dopomóc może dodatkowo dieta odchudzająca. Warto wskazać na rozmaite rodzaje diet. Szczególne różnice w sposobie jakim jest dieta odchudzająca polegają na rozmaitym stosunku makroskładników: białka, tłuszczu i węglowodanów. Do diet efektownych można zaliczyć np. dietę: niskoenergetyczną, bardzo niskoenergetyczną, niskowęglowodanową, czy wysokobiałkową. W dodatku nadmiar substancji szkodliwych w organizmie może sprawiać brak energii, przemęczenie, kłopoty z koncentracją lub ziemisty kolor skóry. Jednym z wynalazków na pozbycie się szkodliwych substancji z organizmu jest dieta oczyszczająca. Nie trzeba więc trudzić się kilkudniową głodówką, by pozbyć się toksyn. Wystarczy bowiem jadłospis owocowo-warzywny. Aby skutki diety oczyszczającej były zadowalające trzeba wyeliminować kawę, herbatę, alkohol i papierosy. Z jadłospisu należy także wyeliminować produkty przetworzone, tłuszcze, cukry złożone i białka. Dania przyprawiać można ziołami, sokiem z cytryny i sosem vinegret. Trzeba również wyłączyć z jadłospisu sól i różne substancje wzmacniające smak. Przykładowa dieta oczyszczająca powinna trwać minimum dwa tygodnie. Najbardziej popularne diety oczyszczające to dieta ryżowa, zawierająca warzywa oraz owocowo-warzywna. Dieta oczyszczająca w dzisiejszych czasach to dla wielu osób konieczność.
Wzmocnij serce właściwą dietą
Author: www.sxc.hu
Source: www.sxc.hu
Toksyny i szkodliwe substancje kumulują się w organizmie przy okazji niezdrowego trybu życia. Ich źródłem jest w dodatku niezdrowa żywność oraz zanieczyszczona woda, powietrze i gleba. To właśnie dlatego jest negatywne samopoczucie i często zapadamy na różne schorzenia ze względu na osłabienie odporności. Zanieczyszczony organizm próbuje sam wrócić do zdrowia, jednak w wielu przypadkach niekonsekwentnie. Gdy substancji szkodliwych jest zbyt sporo przejawiają się one infekcjami, a nawet zaparciami lub groźniejszymi chorobami. By wygrać z toksynami trzeba wyeliminować pewne produkty z menu oraz dostarczać organizmowi substancji odżywczych, które przyspieszają odnowę organizmu i jego oczyszczanie. A zatem zdrowy wygląd bez otyłości i toksyn w organizmie jest możliwy. Wystarczy tylko odrobina samozaparcia, by powrócić do zdrowia. Trzymanie się kilku zasadniczych zasad żywienia winno konsekwentnie usunąć substancje szkodliwe z organizmu. A zatem skorzystaj z diety i raduj się zdrowiem.

Przejrzyj kompletną ofertę na tej stronie: http://www.gabinet-dietetyczny.pl.