Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/jackpinespinnersandweavers.org/includes/menu.inc).

Jak nauczyć się jeździć konno?

Artykuły - strona główna

Mówi się, iż nauka konnej jazdy zajmuje cały żywot. Jednakże żeby móc osobiście wyruszyć konno na eskapadę do lasu, wcale nie trzeba miesięcy lekcji.


Swą przygodę z jeździectwem powinniśmy zacząć od doboru należytego klubu jeździeckiego.


miejsce
Author: Gadżeter
Source: http://znajdz-prezent.pl
Takiego, w jakim zaangażowani są wykwalifikowani instruktorzy, w którym wierzchowce traktuje się z szacunkiem, prawidłowo się je żywi oraz pielęgnuje. Gdy znajdziemy już takie miejsce, a w dobie wzrastających niczym grzyby po deszczu specjalistycznych jeździeckich ośrodków przy których często możemy spotkać pensjonat dla koni, nie powinno to sprawić większego kłopotu, zaczynamy od zdobycia paru podstawowych informacji o wierzchowcach a także ich zachowaniu.

Nie zwlekaj - jeżeli masz ochotę uzyskać dodatkowe informacje na ten temat, bądź świadom tego, że bezpłatne wejście (http://smartbodytrainer.pl/oferta/trener-personalny-sopot/) na nasz link naprawdę nie obciąży Cię finansowo.

Nasz trener powinien zabrać nas na krótki spacer po stajni, pokazać jak żyją konie, opowiedzieć o ich zwyczajach, o tym co kochają, natomiast czego nie, zademonstrować główne rasy jak też maści koników. Winien też dać nam porady, w jaki sposób trzeba zachowywać się przy koniku. Należy mieć na uwadze, że koniki to zwierzęta z natury bojaźliwe. Nie wolno wykonywać przy nich gwałtownych ruchów, nie można wykrzykiwać a także bez uprzedzenia głosem zbliżać się, szczególnie od strony zadu.


pensjonat dla koni
Author: 澎湖陽光阿有專業浮潛
Source: http://www.flickr.com


Następnym etapem jest nauka czyszczenia jak też siodłania. Koń - polecane rękawiczki dla jeźdźca - przed każdą jazdą powinien być gruntownie wyszczotkowany. Oprócz wyszczotkowania sierści musimy zadbać o czystość jego kopyt, a również usunąć słomę z ogona oraz grzywy. Czyszczenie to nie tylko rodzaj pielęgnacji.


Jest to również rodzaj budowania relacji z konikiem i zaufania. Pierwsze kroki stawiamy na lonży. Jest to długa lina, na której trener trzyma konia, poruszającego się pomału (stępem) po kręgu.