Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/jackpinespinnersandweavers.org/includes/menu.inc).

Ruch jak też jego wpływ na harmonijny rozwój malucha

Artykuły - strona główna

Ruch jest bardzo istotny w harmonijnym rozwoju dzieci. Kształtuje napięcie a także siłę mięśniową, dzięki czemu brzdąc zyskuje kontrolę nad swoim ciałem. Uzyskane umiejętności ruchowe umożliwiają aktywne poznawanie świata.


Mark Webber
Author: U.S. Naval Forces Central Command/U.S. Fifth Fleet
Source: http://www.flickr.com


Już od pierwszych chwil życia potomka rodzice mogą wspierać swą pociechę w prawidłowym rozwoju, przez wykonywanie z nimi ruchowych zabaw. Na pewno wpłyną one na prawidłowy rozwój psycho-ruchowy potomka, ułatwią uzyskiwanie kolejnych zręczności: siadania, a w końcu kroczenia. Ruch gra kluczową rolę w procesie wczesnego rozwoju umiejętności społecznych i fizycznych malucha.

Zobacz ten link - to naprawdę świetna propozycja (https://www.patataj.com/), która na pewno bardzo Cię zaabsorbuje. Nie zwlekaj zatem i sprawdź już teraz!

Pomaga rozwinąć motorykę oraz wzmacnia muskuły, których siła potrzebna będzie do siadania, chodzenia czy wspinania się. To właśnie przez ruch maluch nie jedynie poznaje świat, lecz także we wczesnych fazach rozwoju komunikuje się z rodzicielami. Rozwój ruchowy małego dziecka jest powiązany z rozwojem intelektualnym, poznawczym potomka.
stan zdrowia
Author: Colin
Source: http://www.flickr.com


W każdej fazie rozwoju rodziciele mogą wspomagać swe dziecko. Schemat ruchowego rozwoju potomka jest logiczny oraz stały, odbywa się kroczek po kroczku, lecz tempo zdobywania nowych zręczności jest niezwykle różnorodne. Stąd stymulujmy dzieci, ale nie wymuszajmy i nie przyspieszajmy nic siłą. Bardzo ważne jest zapewnienie maluszkowi swobody ruchu, możności eksperymentowania oraz poczucia aprobaty i miłości.


Zabawa z potomkiem jest najlepszą formą treningu ruchowego oraz nauki: doskonali ruch, budzi ciekawość świata oraz inteligencję.

Podnoszona tutaj kwestia jest według Ciebie cenna? Jeżeli tak, to wejdź do serwisu pastuch dla psa, który proponuje pokrewne zagadnienia.

Gdy dziecko troszkę podrośnie, kup mu rower dziecięcy z pewnością będzie ci wdzięczny.