Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/jackpinespinnersandweavers.org/includes/menu.inc).

Bieganie to świetna sprawa - o kilku sprawach trzeba nie zapominać

Artykuły - strona główna

W ostatnim czasie nastała moda na ruch i zdrowy tryb życia. Chodzi w pierwszej kolejności o podniesienie ilości ruchu na co dzień oraz ogólnie o zmianę codziennych nawyków. Dotyczy to też stylu odżywiania; należy postawić na produkty w jak najmniejszym stopniu przetworzone i spożywać jak największe ilości owoców i warzyw.


biegacze
Author: elminium
Source: http://www.flickr.com
Ten nowy trend znajduje się w opozycji do coraz częściej występującego zjawiska nadmiernych kilogramów i otyłości, wywołanego jedzeniem słodkich produktów i tak zwanych fast foodów quad 200 siedzącym trybem życia. Poleca się między innymi dojeżdżanie do pracy rowerem zamiast autem dla zachowania wyższej kondycji. Modne staje się uczęszczanie do klubów fitness i na siłownię. W pierwszej kolejności jednak wzrasta popularność biegania na własną rękę na co dzień. Dlatego coraz więcej ludzi sięga po sprzęt z tym związany. Na pytanie „jak biegać" starają się odpowiedzieć sobie osoby z całego świata - .

Odpowiednie obuwie do biegania

Bardzo ważne jest dopasowanie odpowiedniego obuwia do codziennych treningów. W tym względzie duże znaczenie ma to, w jakich okolicach się trenuje. Inne buty są bowiem stworzone do trenowania na zbitych asfaltowych chodnikach, a inne zalecane są biegaczom wolącym piaszczyste ścieżki. Wybór butów powinno się też dostosować do stopnia zaawansowania biegacza i częstotliwości treningów. Generalnie bardziej opłaca się zainwestować w droższe, zaawansowane buty, szczególnie jeżeli jest się początkującym. W przeciwnej sytuacji bowiem można ulec niebezpiecznej kontuzji, także takiej, która wywoła ciągłą niemożność trenowania. W obuwiu do biegania najbardziej istotna jest podeszwa, która nie powinna być zanadto cienka.

Specjalistyczny sprzęt

Obecnie naprzeciw zawodnikom wychodzą producenci nowoczesnych technologii, zapewniając im dodatkowe ulepszenia podczas treningów. Aktualnie przykładowo bardzo popularne stały się zegarki, posiadające dodatkowe funkcje, takie jak mierzenie tętna.

Jeśli niniejszy wpis Cię zaciekawił, to bez wahania kliknij tu i zobacz, co znajdziesz w najnowszym linku (https://www.pitbike.pl/producent/16-mitas). On również jest wartościowy.

Poza tym nie od dziś biegacze umilają sobie treningi za pomocą odtwarzacza z muzyką. Współczesne słuchawki do biegania jak mają taką formę, która w jak największym stopniu zapobiega ich przemieszczaniu się w trakcie biegu. Są to także słuchawki bardzo wygodne, które można wykorzystywać przez wiele godzin bez przerwy.