Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/jackpinespinnersandweavers.org/includes/menu.inc).

5 obowiązkowych rzeczy dla noworodków

Artykuły - strona główna

Nowoczesne pieluchy wielokrotnego użytku są życzliwe dla środowiska, lepsze dla Twojego malucha i w głównym rozrachunku dużo tańsze. Ich używanie rzeczywiście nie jest takie wymyślne, jakby się poniektórym mogło wydawać. Kieszonki rozlicznych producentów są współczesne na rynku od dłuższego czasu. Ich konstrukcja jest bardzo zbliżona. Odmienności pojawiają się w oferowanej kolorystyce, wykończeniu otulacza, jego spięcia i zestawu wkładów.
Pieluszki tetrowe albo z kieszonką, chociaż na ogół tytułowane po prostu kieszonką to najpopularniejsze rozstrzygnięcie.
Tort z dziecięcych pieluszek
Author: Personal Creations
Source: http://www.flickr.com
W praktyce to ogromnie przyjemna w dotyku pielucha z kieszonką, sporządzona od zewnątrz z PULu oddychającego poliestru, który ma ochraniać ubranie przez przesiąknięciem, od środka z lekkiego mikropolarku, także wyekwipowana w kieszonkę na chłonne wkłady. Podstawową zaletą pieluszek z kieszonką jest ich elastyczność i prędki okres wysychania dzięki temu, że majtki i wkład suszą się oddzielnie. Najwygodniej kupować otulacze rozmiarowo dobrane pod w stosunku do wagi dziecka. Otulacz pulowy jak sama nazwa wskazuje składa się wyłącznie z materiału typu PUL, to znaczy zalaminowanego poliestru.

Poszukujesz sprawdzonych postów na ten temat? Pragniemy poinformować Cię, że teraz je odkryłeś. Należy jedynie kliknąć hiperłącze (https://www.kidsclinic.pl/poradnia-dla-doroslych/dermatolog).

Nadzwyczaj prędko suszy się, a jak maluch poplami taki otulacz niezbyt mocno, można spłukać go pod bieżącą wodą i jak tylko obeschnie użyć kolejny raz. Nie musimy wkładać otulaczy do prania po każdym przewinięciu, o ile się nie poplamił zamieniamy tylko tetrę/wkłady. Otulacz z bawełny i PUL-u to taki otulacz, jaki prócz artykułu PUL ma zewnętrzną warstwę bawełnianą.

Najczęściej są to przeróżne barwne otulacze- zobacz przykładowo , gdzie surowiec obrzeżny może być także milutkim welurkiem. Otulacz wełniany jest zbudowany w 100% z wełny merynosów, która całkowicie oddycha przechowując idealną temperaturę organizmu dziecka, zapobiegając przegrzaniu. Ten otulacz głównie wietrzymy, chyba że się zabrudzi. Pierzemy go ręcznie co 1-2 tygodnie. Na nieszczęście powoli wysycha i należy go lanolinować, aby zapewnić efektywną osłonę przed przenikaniem. Pomimo zachodu rzeczywiście warto, ponieważ w niczym skórka malucha nie oddycha tak dobrze jak w otulaczach z wełny.