psychoterapia

Artykuły - strona główna

Jeżeli zmagamy się z kłopotami natury psychicznej, to warto udać się do psychologa, który skieruje nas na właściwą terapię

wzrok
Author: Photographer Sergy
Source: http://www.flickr.com
Jeżeli codzienne życie nas przerasta i przestajemy sobie radzić z prostymi rzeczami, to być może warto zapisać się do psychologa, który zobaczy czy to nie są objawy jakiegoś większego problemu.

W jaki sposób postępować z nadmiernie ruchliwym dzieckiem - parę przydatnych wskazówek

terapia
Author: EIFL
Source: http://www.flickr.com
Przyczyny zespołu nadpobudliwości psychoruchowej są skomplikowane. Na pojawienie się symptomów ADHD mają wpływ skłonności genetyczne, a także wystąpienie swoistych składników zewnętrznych. Nie zostały opracowane takie rodzaje kuracji, które kierowałyby do całkowitego wyleczenia ADHD.

Sfera mocno nieznana przez większość ludzi, czyli jak zatroszczyć się o zdrowie psychiczne

panorama - włosy
Author: Steffan Fredrik Kylland
Source: http://www.flickr.com
Praktycznie każdy Polak potrafi całymi godzinami rozprawiać o swoich dolegliwościach, na co cierpimy, jakie leki bierzemy, jakie mamy Objawy i tak dalej. Jednak praktycznie nigdy nie rozmawiamy o sferze psychicznej.

Nie bójmy się ratowania swojego małżeństwa!

para
Author: Yugank Singhal
Source: http://www.flickr.com
Chcielibyśmy wreszcie dorównać Stanom Zjednoczonym - zwłaszcza w ogólnym poziomie życia, ekonomii, płacy, etc. Jednakowoż jest na pewno coś z czego w żadnym razie nie powinniśmy brać przykładu: mianowicie rozchodzi się o znaczącą liczbę rozwodów. Można tak naprawdę powiedzieć, że Amerykanie powariowali na punkcie rozwodów! Przecież nie zawsze wzięcie rozwodu jest potrzebne. Dobrze - na przykład zdrada małżeńska jest niezmiernie sensowną przyczyną wzięcia rozwodu, lecz bardzo często przyczyną jest choćby ogromna kłótnia, która powoduje, że wcześniej całkiem szczęśliwi małżonkowie decydują się na rozwód. Aby jak najbardziej ograniczyć niemiłe doświadczenia warto sprawdzić, jakie opinie ma lekarz, do którego idziemy.

Terapie psychologiczne w Krakowie - co najlepiej pamiętać

depresja
Author: Darron Birgenheier
Source: http://www.flickr.com
Zapewne całe mnóstwo ludzi nawet o tym nie wie, ale usługi wykwalifikowanych psychoterapeutów cieszą się obecnie znaczną popularnością. Z drugiej jednak strony trudno byłoby się temu dziwić, bowiem praktycznie każdy z nas raz na jakiś czas może znaleźć się w sytuacji, kiedy to skorzystanie z czegoś takiego jest najzwyczajniej konieczne. Dzieje się tak zwłaszcza w obliczu najróżniejszych, poważnych już problemów życiowych z którymi najzwyczajniej nie umiemy uporać się samodzielnie.