Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/jackpinespinnersandweavers.org/includes/menu.inc).

Smacznie i zdrowo dla dziecka

Artykuły - strona główna

warzywa ekologiczne
Author: pulaw
Source: http://www.flickr.com
Żywność ekologiczna zdobywa coraz większą popularność. Nie jest jeszcze obecna we wszystkich supermarketach, ale szybko zajmuje w nich należne jej miejsce. Staje się z dnia na dzień świetną alternatywą dla mniej zdrowych produktów. Smaczne pomidory bez pestycydów czy gruszki pozbawione chemii owoce to dziś zdecydowanie rzadko dostępne na rynku, które można codziennie odwiedzić. Możliwość nabycia takich produktów oferuje jednak internet.

Głównie ważne jest unikanie syntetycznych ulepszaczy i pozostałych tego typu środków. żywność tego rodzaju jest sporo droższa od ”zwykłej”, nie każdy więc może sobie na nią pozwolić. Jej niezaprzeczalną zaletą są walory smakowe oraz jakość. Oprócz tego powstaje w sposób, który nie wpływa szkodliwie na środowisko naturalne. produkty ekologiczne są na dzień dzisiejszy coraz bardziej modne, również w kraju.

Jedną z grup najchętniej wybierających żywność ekologiczną są wegetarianie i weganie - interesujący wpis.
warzywa
Author: pulaw
Source: http://www.flickr.com
Generalnie mamy dwie opcje. Możemy kupować dania popularnych i szeroko dostępnych marek, np. Gerber czy Hipp, albo szukać alternatywnych wytwórców produktów ekologicznych. Z pierwszej grupy na wyjątkową uwagę zasługuje firma Hipp, która wytwarza linię produktów Hipp-Bio.

Ekologiczne mleko dla niemowląt to celny wybór, który powiększa szansę na odpowiedni rozwój dziecka. Daje możliwość, aby uniknięcia szkodliwej chemii dodawanej do rozlicznych produktów. Należy pamiętać, że produkty ekologiczne są ważne dla kondycji zdrowotnej od najmłodszych lat życia. Dlatego dzieci od bobasa powinny być z nimi zaznajomione. Mleczko dla bobasów Holle nie zawiera w ogóle glutenu ani również szkodliwego w tym wieku cukru.

Dzięki temu jest ono bardziej polecane od dużej ilości odpowiedników, które da się zakupić w zwykłym markecie - polecana strona. Ten znak daje nam już jakieś zapewnienie, iż kupujemy produkty bio. Firma Hipp wyrabia wszystko, czego mogli byśmy zapragnąć, czyli: mleko dla niemowląt, kaszki dla niemowląt oraz posiłki dla niemowląt, ponadto jeszcze soczki, desery, a nawet kosmetyki. Warto też być poinformowanym, że posiada specjalną linię produktów ze składników mało alergizujących. Jeśli chodzi o innych producentów żywności ekologicznej należy powiedzieć o mniej znanej w naszym kraju marce Holle.

Posiada ona 35 lat doświadczenia, poparte obecnością na rynku żywności ekologicznej dla dzieci i niemowląt. Jest producentem produktów spożywczych dla niemowląt i dzieci w jakości BIO oraz Demeter. W swojej ofercie posiadają takie produkty jak: mleko krowie i kozie w proszku, kaszki orkiszowe oraz jaglane, ryżowe - mleczne oraz bezmleczne, dania oraz deserki "gotowe do podania" w hermetycznie zamkniętych słoiczkach. Jej produkty można znaleźć na wielu stronach z żywnością ekologiczną.