Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/jackpinespinnersandweavers.org/includes/menu.inc).

Odzyskanie podatku za pracę za granicą

Artykuły - strona główna

Wbrew pozorom zagraniczne instytucje podatkowe myślą podobnie jak nasz fiskus i nierzadko zdarza się, że zabierają za dużo dużo podatku w okresie pracy za granicą. Co może zrobić w tym przypadki. Oczywiście wystąpić o zwrot nadpłaconego podatku.


Kiedy możemy liczyć na zwrot podatku z podatku z Anglii?
Kiedy najczęściej możliwy jest zwrot podatku z Anglii - poznaj na stronie? Przykładem może być sytuacja, kiedy ktoś przyjeżdża do Anglii i pracuje kilka miesięcy w roku. Pracodawca potrąca wtedy normalnie podatek zakładając, że ta osoba będzie pracować bezterminowo. Jednakże pracownik po tych kilku miesiącach wraca do Polski oraz równocześnie nie wykorzystuje pełnej kwoty jaka jest wolna od podatku. Zdarzyć może się też, że urząd bądź pracodawca nalicza niewłaściwe podatki, co zdarza się gdy ktoś zmienia pracę w ciągu roku bądź jest zatrudniony przez kilku pracodawców. Bywa, że sam urząd znajduje nieprawidłowości oraz je naprawia, aczkolwiek nie jest to standardem, dlatego zawsze warto wszystko sprawdzać samemu oraz starać się o zwrot nadpłaconego podatku. Na odzyskanie podatku z Anglii przewidywany jest okres 4 lat.


zwrot podatku z anglii
Author: Wagner-GmbH
Source: http://www.flickr.com


Warto wiedzieć, iż jeśli osoba pracowała w Anglii lecz przebywa aktualnie w Polsce to nadal może odzyskać zwrot. W tym celu należy wypełnić odpowiedni dokument, wydrukować i wysłać go do Inland Revenue, bądź można przesłać zgłoszenie online. Jeśli urząd podatkowy po rozpatrzeniu sprawy uzna, iż należy nam się zwrot pewnej kwoty to prześle czek na adres w Polsce, albo jeśli mamy otwarty rachunek w UK, to prześle pieniądze na konto.


Zwrot podatku z Irlandii


Także wszystkie osoby pracujące legalnie w Irlandii mają potrącane zaliczki na podatek dochodowy.

Jeśli chcesz zobaczyć coś naprawdę niezwykłego? Nie ma najmniejszego kłopotu - spójrz na to (https://biuro-protax.pl/artykuly/jpk-dla-malych-mikro-i-srednich-firm/) a satysfakcja będzie zapewnione.

O zwrot podatku z Irlandii sprawdź szczegóły możemy ubiegać się w dowolnej chwili za okres trzech lat. Dokumenty podatkowe można przesłać także przed zakończeniem roku podatkowego, jednak oznacza to zobowiązanie się do niepodejmowania jakiejkolwiek pracy na terenie Irlandii do 1 stycznia do 31 grudnia.


Jeżeli nie umiemy, nie dysponujemy wolnym czasem bądź z innych powodów nie chcemy sami się starać się o odzyskanie nadpłaconego podatku, to najlepiej skorzystać z wiedzy oraz doświadczenia ekspertów w tej dziedzinie. W sieci bez problemu znajdziemy odpowiednią firmę, jaka odpłatnie nam pomoże.
Wówczas możemy być spokojni, że wszystko odbędzie się zgodnie z obowiązującymi procedurami oraz uda nam się w najkrótszym możliwym terminie uzyskać zwrot podatku. Co ważne uczciwa firma pobiera prowizję wyłącznie w sytuacji, jeżeli „windykacja” była skuteczna.