Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/jackpinespinnersandweavers.org/includes/menu.inc).

Rozlicz się za rok 2016 przez portal podatkowy

Artykuły - strona główna

Sprawy podatkowe, rozliczenia z fiskusem i również kwoty, podług których musimy się rozliczać, to jedne z najbardziej wieloaspektowych spraw, komplikujących działanie kierownikom w naszym kraju. Różne kwoty podatku vat, parę różnych interpretacji dyrektyw podatkowych często powoduje zbędne zamieszanie a także doprowadza do stresu związanego z ewentualnością kontroli ze ramienia organu skarbowego.
Gdy przychodzi czas na rozliczenie deklaracji podatkowej za rok 2016/2017, sporo firm ma z tym kłopot.


extinguisher
Author: zombieite
Source: http://www.flickr.com


Dla kogo jest portal podatkowy?


Trudności w rozliczeniach z urzędem skarbowym spędzają wielu przedsiębiorcom sen z powiek, dlatego mnóstwo ludzi odpowiedzialnych za prowadzenie spółki, z ulgą bądź wręcz z szczęściem odebrało fakt, iż Ministerstwo Finansów stworzyło w sieci portal podatkowy. Na tej stronie wydzielono dwie podkategorie zasadnicze. Część ogólnodostępna przechowuje informacje o tym, jakie mamy naliczenia i również daje możliwość na uzupełnianie zeznania podatkowego za 2016 rok drogą elektroniczną. Częścią tego portalu podatkowego jest także aplikacja E–deklaracje, który wchodzi w skład szerszego pakietu E–podatki. Taki portal podatkowy posiada również w swojej bazie informację o tym, jak trzeba wyliczać pozostałe podatki, notatnik z najistotniejszymi terminami, o jakich nie należy zapomnieć ewentualnie również kalkulatory, wyszukiwarki ewentualnie wstępnie uzupełnione zeznania podatkowe. Rzecz jasna w sieci dostępnych jest wiele portali podatkowych. Poszukując informacji dotyczących podatków, dobrze jest skorzystać z portalu rzeczowego - .


Niemal każdy portal księgowy umożliwia rozliczenie pit 37 za 2016 rok, również i innych naliczeń. Niejednokrotnie na stronach takich, po zalogowaniu mamy dostęp do pozostałych naszych informacji podatkowych a także jest to też prywatny kanał do rozmów z urzędem skarbowym.

Jeżeli myślisz, że omawiana tu problematyka jest warta uwagi, poznaj jeszcze więcej w tym tekście (https://www.workservice.pl/praca/magazynier/tychy/), który także zamieszcza zbliżone publikacje.

Tu też sprawdzimy nasze wyliczenia podatkowe a także będziemy mogli zobaczyć jak zostało sprawdzone nasze rozliczenie pit 37. Co więcej, zalogowanie na stronie portalu podatkowego udostępni przed nami drogę bezpośredniej komunikacji z urzędem a także będziemy mogli składać w formie elektronicznej wszelkie dokumenty, które chcielibyśmy przesyłać w formie tradycyjnej.


Pozostałe informacje a także udogodnienia


Sam portal ma jeszcze wiele innych ułatwień. Na nim poszukamy wszystkie podstawowe dane o podatkach, tu również (sprawdź informacje) znajduje się link do komunikatów Skarbówki - musisz to sprawdzić.
Witryna została opracowana z dużą starannością oraz poszukamy na niej informacje o podatkach PIT, CIT czy o stawkach VAT, akcyzie albo pozostałych podatkach.


Jednakowoż te witryny to nie wyłącznie czyste stawki podatków, lecz ścisłe objaśnienie, jakie są konkretne opłaty na rzecz państwa, jak również zasady, czyli podstawy ustawowe do naliczania stawki podatków. Bowiem powinno się przecież wiedzieć nie tylko ile, ale również dlaczego płacimy dany podatek.