Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/jackpinespinnersandweavers.org/includes/menu.inc).

Złóż deklarację podatkową za rok 2016 przez internet - szybko i sprawnie

Artykuły - strona główna

Naliczenie podatku dochodowego od osób fizycznych za 2016 rok to niezbyt przyjemny obowiązek, jaki spada na wszystkich zatrudnionych osobach, bez względu na to, czy jesteśmy zatrudnieni na podstawie umowy o pracę w czyjejś firmie bądź też prowadzimy własną działalność produkcyjną. Naturalnie każda osoba, która uzyskała dochody w poprzednim okresie rozliczeniowym, musi wypełnić właściwy dokument pit.


Udogodnienia w postaci e-formularzy oraz komunikacja z urzędem skarbowym drogą elektroniczną


przygotowanie do certyfikatu
Author: The Forests Dialogue
Source: http://www.flickr.com


Od paru lat coroczne składanie formularza dotyczącego podatku dochodowego podlega ważnym udogodnieniom a także ułatwieniom. Nie jest teraz na szczęście tak, że druki pit umieją rozliczyć wyłącznie finansiści i to do nich każdorazowo trzeba się udawać, żeby nie mieć później kłopotów z organem podatkowym.

Zaintrygował Cię prezentowany wpis? Jeżeli tak, to śmiało sprawdź też ten odnośnik. Inne tego typu treści znajdziesz również tutaj kalkulator płacowy.

Dzięki pracom (zobacz https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/-podatek-od-srodkow-transportowych) Fiskusa, powstało wiele aplikacji internetowych, przykładowo pit 2017 online, dzięki którym wyliczymy nasz podatek za uprzedni czas rozliczeniowy. Jest to naturalnie jeden z wielu programów, umożliwiających nam łatwe a także sprawne wyliczenie. Aczkolwiek tak jak w przypadku wielu innych charakteryzuje się on tym, iż ma wbudowaną całą bazę niezbędnych nam druków oraz musimy jedynie zdecydować się, czy trzeba rozliczać się poprzez druk pit 37 ewentualnie może obowiązuje nas druk pit 38 albo pit 36, ewentualnie pit 28 dla tych płacących naliczenia w systemie ryczałtu od środków ewidencjonowanych. Szczęśliwie aplikacje tego typu są bardzo intuicyjne, dzięki czemu bez większego problemu poradzimy sobie z wypełnieniem zeznania za rok 2016 -
Po wybraniu odpowiedniego druku powinniśmy już jedynie naturalnie wpisać dobre stawki a program samodzielnie wyliczy nam wysokość należności, my sami musimy jedynie później tylko zweryfikować bezbłędność uzupełnienia naliczenia, wysyłając druk do wstępnej weryfikacji. Po całym tym procesie musimy otrzymać wiadomość, iż nasz pit dzięki programowi pit 2017 online został poprawnie uzupełniony i mamy ten cały proces za sobą.


Kogo obowiązuje pit 38?


Odmiennie wygląda sprawa rozliczenia przychodu z tytułu upłynnionych papierów wartościowych. Takowe rozliczenie, nazywa się pit 38, dotyczy głównie tych osób, które uzyskały wpływy z tytułu odsprzedaży papierów wartościowych, pożyczonych papierów wartościowych, bądź za udział w papierach wartościowych danej firmy - .


Zeznanie pit 38 dotyczy przede wszystkim takich osób fizycznych, które dostają przychody z obrotu papierami dłużnymi, obligacjami bądź innymi papierami wartościowymi.


Co ważne, w każdym przypadku naliczenie podatku dochodowego zobowiązuje tylko nas i to my powinniśmy do końca kwietnia rozliczyć się z urzędem skarbowym. W rzeczywistości nie ma też co odkładać wykonania zeznania, albowiem dzięki wielu programom komputerowym jest to naprawdę łatwe, sprawne i szybkie.