Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/jackpinespinnersandweavers.org/includes/menu.inc).

Kilka metod na coroczne rozliczenie się z fiskusem sprawnie oraz bez stresu

Artykuły - strona główna

Co roku wypełniamy konieczność rozliczenia się z Urzędem Skarbowym, czy jako firma czy osoba fizyczna. Mamy na to czas od stycznia do ostatniego dnia kwietnia. Zdarza się, że stoimy przed dylematem, jak najlepiej to zrobić. Są osoby, które odkładają to do ostatniej chwili, narażając się na duży stres. Szczęśliwie mamy kilka sposobów, dzięki którym możemy uregulować podatek sprawnie i na spokojnie.
Pierwsza metoda, to udanie się do swojego Urzędu Skarbowego. Na miejscu, dzięki pomocy pracownika Urzędu albo samodzielnie możemy wziąć interesujący nas druk PIT 2017. Jeżeli mamy ze sobą wszelkie wymagane pisma, mamy możliwość uzupełnić go na miejscu i natychmiast go oddać. Możemy także uzupełnić go w domu oraz odnieść gdy nadarzy się okazja lub wysłać drogą pocztową. Od niedawna, Urzędy Skarbowe organizują otwarty dzień, odbywający się we wskazaną przez urzędników sobotę. Wyznaczonego dnia, można przyjść z wypełnionym PIT’em i upewnić się co do jego poprawności, albo uzupełnić PIT 2017 razem z urzędnikiem.


Sprawdzonym już sposobem, jest rozliczenie PIT 2017 online. Istnieje także inny sposób, wystarczy zajrzeć wyliczanie podatku. Dzięki wielu portalom i programom do rozliczania PITów.adwokat rodzinny WarszawaMożemy bez problemów wybrać odpowiedni formularz oraz szybko go uzupełnić, korzystając z licznych podpowiedzi. Spełniając konkretne wymogi, możemy taki druk od razu przesłać internetowo do swojego Urzędu Skarbowego. Jeśli nie ufamy Internetowi, nadal możemy formularz wydrukować i dostarczyć samodzielnie.


Jeżeli zaś, boimy się wypełnić PIT 2017 samemu lub brakuje nam czasu, żeby to zrobić, najkorzystniej zlecić to księgowej. Można zastosować odmienne rozwiązanie dostępne tutaj- podatek 2017. Naturalnie związane jest to z zapłatą za usługę, ale możemy mieć wtedy ufność, iż nasz PIT 2017 jest wypełniony bez pomyłek i rzetelnie. Księgowa zadba także o wysłanie formularza do Urzędu.


Rozliczanie podatku
Author: Lucas Hayas
Source: http://www.flickr.com
Posiadając przedsiębiorstwo, rozliczenie pit 2017 najlepiej zlecić do wykwalifikowanego biura rachunkowego (chyba że, mamy zatrudnioną księgową, która może się tym zająć).Naturalnie, jako firma, dobrze jest mieć podpisaną umowę z takim biurem, jeżeli nie zajmujemy się samodzielnie swoimi księgami.


Sposobów do rozliczenia się jest sporo, więc nie zostawiajmy tego na ostatnią chwilę, by bez potrzeby się nie niepokoić i stresować. Znacznym ułatwieniem jest możliwość elektronicznego uregulowania podatku, co pozwala nam oszczędzić naprawdę dużo czasu, który można poświęcić na przed majówkowy relaks.