Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/jackpinespinnersandweavers.org/includes/menu.inc).

Sieciowe rozwiązania dotyczące podatków

Artykuły - strona główna

Ministerstwo Finansów wspiera współczesnych podatników. Dzięki Internetowi można w bardzo prosty sposób porozliczać się z państwem. Powinniśmy wejść na portal podatkowy i tam uzupełnić swe deklaracje podatkowe. Co ważne po części nasz PIT będzie już uzupełniony. A to znaczy, że czas ogarniania uzupełniania całej deklaracji będzie krótszy. Jeśli do tego czasu nie było jeszcze okazji korzystać z portalu podatkowego, to warto to odmienić.


skarbówka
Author: Giorgio Monteforti
Source: http://www.flickr.com
Zamiast siedzieć nad typowym PIT-em, a potem iść z nim do Urzędu Pocztowego albo wybrać się do Urzędu Skarbowego sensowniej za pomocą kilku kliknięć wszystko ogarnąć. To naprawdę istotne, by wykorzystać dzisiejsze możliwości. Wiadomo, że są osoby, które nie będą mogli skorzystać z portalu podatkowego, bo nie posiadają dostępu do Internetu. Wiele osób starszych również nie jest przekonanych do dzisiejszych rozwiązań.

Ten wpis jest naprawdę ciekawy? Myślimy zatem, że spodoba Ci się także autorska strona www, gdzie jest masę dodatkowych wiadomości.

Ale inni podatnicy, którzy przekroczyli kwotę wolną od podatku mogą to ogarnąć właśnie przez Internet. Dzięki temu nie byłoby kolejek w Skarbówce i wypłatę należnych zwrotów podatnikom byłoby szybsze. Jeżeli więc nie mieliśmy do tej pory okazji rozliczyć się przez Internet, a dostęp do sieci nie jest czymś abstrakcyjnym, to dobrze skorzystać z opcji, jakie daje nam Ministerstwo Finansów - PITax.


pit
Author: Lucas Hayas
Source: http://www.flickr.com
Rozliczenie deklaracji podatkowej
W roku 2016 osoby, które muszą rozliczyć się z Urzędem Skarbowym mogą liczyć na to, że owe rozliczenie pit okaże się łatwiejsze. Czemu? Bo PIT każdej osoby po części został już wypełniony w bazie portalu podatkowego. Musimy tylko zalogować się na swoje konto i dzięki paru kliknięciom możemy bez problemu uzupełnić i wysłać swoją deklarację podatkową. Oczywiście nie wszyscy są przekonani do opcji online. Ale prawda prezentuje się tak, że rzeczywiście dobrze skorzystać z tego, że zeznanie jest po części uzupełnione. Jeżeli sami nie za bardzo wiemy jak się za wszystko zabrać przez Internet, to możemy pójść do Urzędu Skarbowego, tam na sto procent będą wyznaczone miejsca z dostępnymi dla wszystkich komputerami i dodatkowo będziemy mogli poprosić jednego z urzędników o pomoc. A później będziemy mogli w kolejnym roku, to samo ogarnąć samodzielnie w domu, bo już będziemy wiedzieć, że nie jest to skomplikowane. Możemy też pójść po standardową deklarację i w sensownym terminie ją złożyć.