Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/jackpinespinnersandweavers.org/includes/menu.inc).

Dlaczego trzeba pamiętać o zobowiązaniach względem urzędu skarbowego?

Artykuły - strona główna

Zarówno osoby rozpoczynające pracę zarobkową jak i przedsiębiorcy mają umowne obowiązki w stosunku do fiskusa. Chodzi przede wszystkim o dostarczenie właściwych dokumentów w odpowiednim czasie. Rodzaje dokumentów oraz daty są regulowane przepisami prawa.


Wszyscy pracodawcy mają w obowiązku wręczyć swoim zatrudnionym deklaracje o ich rocznych przychodach. Chodzi o nasze roczne rozliczenie PIT. Przedsiębiorcy na przekazanie nam tej informacji mają czas do dwudziestego-ósmego lutego. Nawet jeżeli nie wywiążą się ze spoczywającego na nich obowiązku, warto samemu postarać się, by deklaracja do nas trafił (sprawdź, jak rozliczyć dzień wolny od pracy przypadający w sobotę). Bez względu na to czy szef udostępni nam rozliczenie PIT czy nie, jesteśmy zobowiązani rozliczyć się z urzędem skarbowym. Z kolei przedsiębiorcymuszą to zrobić do 30 kwietnia. Istnieją również przypadki, które podlegają innym terminom, ale zwykłego pracownika dotyczy data ostatniego kwietnia. Wszystkim pracownikom, które wykonują pracę w pełnym wymiarze należy się dzień wolny za święto w sobotę. Kiedy pracodawca winien dać dzień wolny za święto w sobotę?
pit
Author: GotCredit
Source: http://www.flickr.com


Pracodawca sam wyznacza nam dzień wolny za święto, ale powinien on przypadać w danym cyklu rozliczeniowym. Prawo do dnia urlopu za święto mają również Ci pracownicy, którzy akurat w danym dniu byli na chorobowym. Właściciele firm świadczący usługi budowlane VAT to, dla Urzędu Skarbowego, szczególna grupa działalności (rozliczenie pit). Wszystko rozgrywa się o moment powstania zobowiązania podatkowego, który pojawia się wraz z wystawieniem faktury. Niezależnie od tego czy przedsiębiorca otrzymał pieniądze za usługę czy nie, jeśli wystawił fakturę jest zobowiązany do przekazania podatku. Usługi budowlane VAT to wielce problematyczne zagadnienie, toteż prowadząc tego typu działalność trzeba sięgnąć porady (zobacz wniosek do bdo do kiedy) doradców podatkowych.


Urząd Skarbowy dokładnie rozlicza wszystkich podatników.https://www.eena.pl/ eena.plWarto więc pamiętać o dotyczących nas deklaracjach i terminach (czytaj o vacie na usłgi budowlane). Trzeba także być w tej kwestii drobiazgowym, bo nie tylko nieuregulowany podatek, ale także nadpłata może spowodować poważne skutki prawne i finansowe.