Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/jackpinespinnersandweavers.org/includes/menu.inc).

Musimy dowiedzieć się czy nie musimy wypisać pit 38

Artykuły - strona główna

Nim rozpoczniemy się rozliczać należy zapytać czy dotyczy nas pit 38

Kiedy przybliża się czas rozliczeniowy, musimy dokładnie zobaczyć, które z dokumentów musimy wypełnić, tak by mieć pewność, że nasze rozliczenie będzie wykonane w prawidłowy sposób i nie będziemy wzywani do jego wyjaśnienia.

dokumentacja podatkowa
Author: Ian Lamont
Source: http://www.flickr.com
Dlatego warto przeczytać, który pit odnosi się do jakich rozliczeń oraz kto musi je wypełniać. W momencie gdy w konkretnym roku rozliczeniowym sprzedaliśmy nasze papiery wartościowe, lub udziały w spółkach, niezbędne będzie wypełnienie dokumentu pit 38. Przydatna pomoc znajdzie się w źródle . Nie ważna jest data nabycia tych papierów, ważna tutaj jest data ich sprzedaży, bo to wówczas przychodzi do naszego wzbogacenia się. Często o konieczności wypełnienia takiego pita dowiadujemy się w momencie, kiedy otrzymujemy pit 8c z biur maklerskich trudniących się sprzedażą naszych papierów.

Obchodzi Cię jedynie rzetelna informacja ze strony (http://lubin-adwokat.pl/)? Jeśli tak, to zachęcamy do przejrzenia naszej strony, gdzie za każdym razem wyszukasz najlepsze fakty.

mimo wszystko jeśli sprzedaży dokonywaliśmy samodzielnie, to także samodzielnie musimy przypilnować ich właściwego rozliczenia i wpisania wszystkich wartości, jakie tu uzyskaliśmy.

Nie możemy się rozliczać razem

Często jest tak, że małżonkowie rozliczają pit razem, bo wtedy mogą zyskać znaczniejszy zwrot i mają szansę także liczyć na dalsze ulgi. Mimo wszystko musimy wspomnieć, że wypełniając pit powiązany ze sprzedażą papierów wartościowym, należy go wypełnić oddzielnie, nie ma tutaj czegoś takiego jak wspólne rozliczanie małżonków. Dzieje się tak dlatego, że dane papiery zostały wystawione na konkretną osobę i to teraz ona musi się z nich rozliczyć . Trzeba powiedzieć o tego typu szczegółach, bo to właśnie od nich zależy, czy dobrze będzie wypisany cały nasz dokument.

Trzeba usuwać wszystkie wątpliwości

Kiedy w czasie wypisywania rozliczenia nie jesteśmy pewni, czy zrozumieliśmy instrukcję uzupełniania wszystkich okienek, to wciąż warto szukać odpowiedzi na swoje wątpliwości. Możemy ich poszukać w sieci, lub przedzwonić do urzędu skarbowego, albo nawet przejść się tam osobiście. Im lepiej będziemy rozumieli zasadę wypełniania takiego dokumentu tym znaczniejsza szansa, że zrobimy to właściwie już przy pierwszym podejściu.