Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/jackpinespinnersandweavers.org/includes/menu.inc).

Czy na fakturach, które są wystawiane w naszym kraju można by zamieścić napis Invoice?

Artykuły - strona główna

Dowolna spółka w ramach prowadzenia swej działalności gospodarczej powinna wystawiać dokument sprzedaży. W zależności od tego, czy nabywcą jest osoba prywatna czy spółka, wystawia się rachunek albo fakturę.


źródło
Author: NCDOTcommunications
Source: http://www.flickr.com


Naturalnie osoby prywatne także mogą uzyskać ten drugi dokument, jeżeli jedynie okażą taką chęć.


Różnica między takimi dokumentami polega na tym, że w przypadku faktury podane są pełne informacje nt. sprzedającego i kupującego. Jeśli zbywcą jest spółka (zobacz https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/-sprawozdanie-finansowe-jak-zlozyc-je-po-terminie) o międzynarodowym zasięgu, na fakturze mógłby być zawarty nagłówek napisany w innym języku. Według ustawy o VAT oraz przepisów dodatkowych nie jest wymagane używanie wyłącznie j. polskiego. Jeżeli chciałbyś na tego typu dokumencie zamieścić nagłówek invoice faktura nadal będzie pełnoprawnym dokumentem sprzedaży towaru albo usługi. Poza tym przepisy pozwalają na umieszczanie w tamtym miejscu dodatkowych informacji, dlatego też taki nagówek w języku obcym mógłby być traktowany właśnie jak pomocnicza informacja. Poza tym ustawodawca nie ustala konkretnego języka, w jakim może zostać ona wystawiona.


gastronomia
Author: www.audio-luci-store.it
Source: http://www.flickr.com


Tyczy się to każdego rodzaju tego typu dokumenu, zatem faktury VAT, proforma czy VAT marża. Poza tym nie funkcjonuje jeden określony wzór (zobacz przykladowy testament) tego typu dokumentu sprzedaży. Ważne jest to, żeby były na nim zamieszczone informacje dotyczące stron umowy oraz jej przedmiot. Jest tak w wielu krajach, przykładowo w Anglii, podobnie jak w Polsce spółka mogłaby, lecz nie musi być tzw. vatowcem.
Niezależnie od tego, dla partnerów biznesowych z zagranicy możemy wystawić fakturę z napisem "Invoice". Najważniejsze jest to, aby ponadplanowymi wiadomościami nie powodować tego, że faktura jest nieczytelna.