Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/jackpinespinnersandweavers.org/includes/menu.inc).

Badanie prenatalne - w oczekiwaniu na malucha, dla pewności o zdrowie

Artykuły - strona główna

Każda pani jako przyszła matka, powinna zatroszczyć się o rozwój swojego potomka jeszcze przed jego przyjściem na świat. Musi troszczyć się o zdrowe żywienie, nie może spożywać alkoholu jak również palić papierosów. Przystaje też upewnić się, czy przyszłe dziecko nie odziedziczyło żadnego schorzenia genetycznego lub wrodzonego.


Author: Haltex
Badanie prenatalne to badanie zarodka wykonany w czasie rozwoju wewnątrzmacicznego.

Jeżeli sądzisz, że podane informacje są przydatne, to odsyłam do witryny - w tamtym miejscu również są zbliżone tematycznie dane, które warto przeczytać.

Jego zadaniem jest wykrycie nieprawidłowości chromosomów, dolegliwości wrodzonych i genetycznych u przyszłego malucha. Rekomendowane są w szczególności kobietom ciężarnym po 35. roku życia jak również tym, które są w ciąży pierwszy raz lub posiadały przerwę po minionej ciąży rzędu 2-5 lat. Istnieją dwa ich typy: nieinwazyjne, które opierają się o badania krwi lub inwazyjne, wymagające pobrania np. płynu owodniowego oraz sprawowane są wtenczas, jeśli coś zaniepokoi doktora.

Badanie prenatalne (polecane badania prenatalne) rekomenduje się z tej przyczyny, iż niektóre z dolegliwości można leczyć nim pociecha nadejdzie na świat, jednakże nawet, jeśli nie byłoby to wykonalne, medycy są w stanie stosownie przygotować rodziców na poród takiego malucha oraz opiekę nad nim, a z drugiej strony siebie na udzielenie ewentualnej pomocy noworodkowi niedługo po przyjściu na świat.

Ten zabieg zapobiegawczy jest refundowany przez Narodowy Fundusz Zdrowia, niemniej jednak skierowanie wypisuje ginekolog. Jeżeli jednak owy lekarz stwierdzi, iż nie ma wskazania na to badanie, a kobieta niezwykle chciałby je wykonać, musi sama za nie zapłacić. Gdy wynik wykaże, że na świat przyjdzie nieuleczalnie chore dziecko, do rodziców należy kluczowa decyzja.

Mogą oni dopasować swój żywot do nowej sytuacji, starać się wygospodarować jak najwięcej czasu dla swojego malucha bądź też zdecydować się na aborcję. Prawidłowo z wiążącymi nas statutami podstawą do poniechania ciąży jest spore prawdopodobieństwo uciążliwego i nieodwracalnego upośledzenia płodu i nieuleczalnej choroby zagrażającej egzystowaniu malucha czy mamy.


Poród – najpiękniejsza chwila w życiu?
Author: Bird&Co Sp. z.o.o.
Source: Bird&Co Sp. z.o.o.
Posiadając na względzie dobro dziecka i rodziców, przyszłe mamy muszą dbać o siebie w okresie ciąży.Głównie zdrowo się żywić, dbać o zasadniczą aktywność fizyczną ale także badać się.

Przygotowaliśmy dla Ciebie następne zajmujące wiadomości na frapujący Cię dział. Wejdź do kolejnego wpisu i czytaj wpis tłoooo.

Współczesne statystyki wyjawiają, że trzy na sto zbadanych pań nosi w sobie płód, w jakim przez badanie prenatalne wypatrzono wady lub chorobę, natomiast wyliczany procent par, który w tego typu okazji decyduje się na aborcję to 3%.