Pacjent

Artykuły - strona główna

Co robić, aby ze zdrowiem wszystko było w porządku?

Raz do roku pamiętaj o glukozie!
Author: Bird&Co
Source: Bird&Co
Dlaczego polska służba zdrowia ciągle nie może usatysfakcjonować? Cóż, przede wszystkim rozchodzi się o to, że zasadniczo za mało pieniędzy inwestujemy w medycynę. Pewnie wielu internautów powie, iż w końcu płacą sporo składek, zatem nie ma najmniejszego sensu płacić więcej, ponieważ to tak czy siak niewiele da.

Z jakich powodów trzeba zdecydować się na psychoterapię? Co nam to da? Czy to na pewno jest pomocne?

Psychoterapia
Author: Bird&Co Sp. z.o.o.
Source: Bird&Co Sp. z.o.o.
Psychoterapia ułatwia zmienić fałszywe struktury poznawcze, które mogą blokować człowieka. Pozwala zwalczyć lęki, destrukcyjne, mimowolne sposoby reagowania. Naucza zwalczania lęku i wykorzystania innowacyjnych, nieznanych szans radzenia sobie w odmiennych sytuacjach. Jest to proces prowadzący do zmiany, która jest potrzebna do zniwelowania objawów.

Jeżeli borykasz się ze schorzeniami mięśni, pomoże masaż w specjalistycznym salonie

Fizjoterapia
Author: Shama Kern
Source: http://www.flickr.com
Pacjenci zmagają się z różnorodnymi problemami zdrowotnymi, które poważnie ograniczają ich perspektywy życiowe oraz zabierają radość czerpaną z codzienności. Warto troszczyć się o własne zdrowie oraz korzystać z doświadczenia specjalistów i rekomendowanych zabiegów i kuracji, które mają szansę poprawić wygodę życia oraz polepszyć nastrój.

Psycholog z Warszawy pomoże w problemach zdrowotnych

psychiatra
Author: Life Mental Health
Source: http://www.flickr.com
Rozbudowane pole manewru, które daje aktualnie psycholog Wrocław, udowodnione jest niesamowicie dużą liczbą pacjentów, zarówno tych stałych, jak i przybywających. Zauważa się ciągłe zwiększanie się zainteresowanych propozycją, jaką oferuje specjalista z Wrocławia, dzięki czemu jego popularność wzrasta. Nie wzięło się to w żadnym razie znikąd. Profesjonalna, dopasowana do wymagań pacjenta terapia, może przynieść w niedługim czasie niezwykle pozytywne efekty.

Dlaczego warto się doszkalać? Jakie mamy dzięki temu korzyści? O jakich rzeczach na pewno musimy pamiętać?

lampa
Author: Adam Mirowski
Source: http://www.flickr.com
W każdej z dziedzin życia musimy postarać się zawsze rozwijać, ponieważ to sprawia, iż jesteśmy coraz lepszymi specjalistami. Właściwie nie ma tu wielkiej różnicy, czym się zajmujemy, ponieważ zawsze może wyglądać to lepiej.

Jakie są wskazania i restrykcje przy tego typu zabiegu jak pobieranie krwi?

cukrzyca
Author: Virada da Saúde
Source: http://www.flickr.com
Krew to wyjątkowy płyn, jaki ma obowiązek podtrzymywać mechanizmy życiowe osoby ludzkiej. Pełni role transportowe oraz m.in. ochronne. Nieprzerwany przepływ krwi zapewnia stałocieplność.


Najważniejszą czynnością krwi jest transportowanie tlenu z płuc do wielu komórek oraz transportowanie dwutlenku węgla w kierunku płuc.

Jakie dziedziny cieszą się szczególnym zaufaniem publicznym?

u lekarza
Author: Naval Surface Warriors
Source: http://www.flickr.com
Niektóre dziedziny cieszą się wielkim zaufaniemPolaków, a inne generują uprzedzenie lubpodejrzliwość. W kraju a także na świecie toczone sąsondaże, które sprawdzają stan ufności ludzi doniektórych profesji i na podium są pracownicy straży pożarnej. Nic dziwnego listę zazwyczaj kończą urzędnicy.

Specyfiki bez recepty dostępne online

Katar
Author: William Brawley
Source: http://www.flickr.com
W domowej apteczce, oprócz leków wydawanych na receptę, które używasz Ty lub ktoś z Twoich najbliższych, winny znaleźć się następujące farmaceutyki: znieczulające, na przeziębienie, udrażniające nos, na gorączkę, przeciwkaszlowe, przeciwalergiczne, nasenne, wykorzystywane przy zranieniach, żołądkowe, preparaty witaminowe a także podstawowe minerały, oraz oprócz tego termometr medyczny.

Zabiegi wykonywane w zakładach kosmetycznych o dużej reputacji.

kobieta
Author: Lies Thru a Lens 
Source: http://www.flickr.com
Decydując się na zabiegi wykonywane w gabinetach kosmetologicznych o większej renomie należałoby posiadać gwarancję, iż w obiektach tych zajmą się będą Nami osoby, które są doświadczone, bo konkretne zabiegi wykonują od dłuższego czasu, a przy tym bezustannie się dokształcają.

Leczenie haluksów – kiedy konieczna jest operacja?

Stopy
Author: Thomas Galvez
Source: http://www.flickr.com
Haluksy to przypadłość znacznej części społeczeństwa, dotyka przede wszystkim kobiety. Głównym wrogiem naszych nóg są buty na wysokim obcasie lub obuwie, źle dobrane rozmiarem. Istnieje sporo różnych sposobów medycznych na walkę z haluksami, natomiast w niektórych przypadkach pomóc może jedynie leczenie operacyjne.

Nowoczesne metody na wyleczenie poszczególnych wad wzroku

badanie wzroku
Author: Aaron Benitez
Source: http://www.flickr.com
Wada wzroku dla sporej części osób znacznym utrudnieniem, mając wpływ jednocześnie na samopoczucie. Wielu ludzi skarży się na problemy z widzeniem, co jest szczególnie problematyczne w trakcie jazdy samochodem czy w trakcie realizowania obowiązków zawodowych. Wada wzroku z pewnością źle oddziałuje na komfort życia, i z tej przyczyny warto zastanowić się nad zrealizowaniem korekcji, korzystając równocześnie z najnowszych zabiegów okulistycznych.

Stomatologia proponuje kompleksowe usługi w zakresie leczenia kanałowego oraz dobrej dbałości, a również uzupełniania uzębienia

Dentysta
Author: jamesvandyke
Source: http://www.flickr.com
Obecnie w wielu gabinetach dentystycznych można leczyć zęby bezboleśnie. Wobec tego są uczęszczane przez coraz to szerszą rzesze pacjentów, jacy chcą mieć śliczny i zadbany uśmiech. Bez lęku możemy usiąść na fotelu dentystycznym i poddać się zabiegom dentystycznym, jakie zagwarantują zdrowy wygląd zębów.

Standardowe i nowoczesne zabiegi przeprowadzane przez dentystów

Dentysta
Author: Sam Pullara
Source: http://www.flickr.com
Gabinet dentystyczny wielu ludziom kojarzy się tylko z bólem. W gronie wielu dorosłych osób wciąż pokutuje przekonanie, że do stomatologa trzeba chodzić jedynie wówczaswtedy, gdy zauważy się coś niepokojącego, na przykład gdy ząb boli. Faktycznie wizyty u dentysty powinny być swoistym rytuałem dla regularnego kontrolowania stanu zębów i dziąseł. Do stomatologa boją się chodzić także najmłodsi.

Osteopatia - skuteczna metoda leczenia rozlicznych dolegliwości

Rehabilitacja
Author: MartialArtsNomad.com
Source: http://www.flickr.com
Osteopatia jest to niekonwencjonalna strategia kurowania, którą stosuje się w rehabilitacji i leczeniu rozmaitych dolegliwości. Zdoła być użytkowana w leczeniu bólów głowy u dzieci i u ludzi dorosłych, prócz tego metoda ta zalecana jest też w leczeniu wad postawy, melancholii oraz zespołów lękowych bądź w leczeniu kręgosłupa oraz bólów układu kostno-stawowego (dyskopatie, rwa kulszowa itp).

Leczenie kręgosłupa - efektywne ćwiczenia na kłopoty z kręgosłupem

kręgosłup
Author: Hipseat
Source: www.babymama.pl
Kinezyterapia, która symbolizuje rehabilitację ruchem, jest konieczna do leczenia i również profilaktyki bólów kręgosłupa. Kinezyterapia jest wykorzystywana w czasie różnych zabiegów rehabilitacyjnych i poprawnie realizowana zapewnia wyniki zarówno u osób dorosłych, jak też u dzieci. Mnóstwo ośrodków i placówek zajmujących się profilaktyką i leczeniem bólów kręgosłupa prowadzi profesjonalną kinezyterapię.

Leczenie poważnych chorób onkologicznych

Chirurg
Author: Future PR
Source: Future PR
Jak wiadomo, niestety, wiele osób musi walczyć z poważnymi problemami na tle zdrowotnym. Pomimo sporego postępu, który nastąpił w szeroko pojmowanej medycynie, nadal musimy zmagać się z przeróżnymi dolegliwościami, przydarzającymi się w naszym organizmie. Niestety, ale wiele z nich bezpośrednio zagraża życiu oraz zdrowiu, dlatego winniśmy zająć się w szczególności profilaktyką, czyli zwalczaniem pierwszych oznak choroby.

Chcesz posiadać piękny uśmiech – dowiedz się, co możesz zrobić i gdzie pójść, by to osiągnąć

Stomatolog
Author: jamesvandyke
Source: http://www.flickr.com
Obecnie piękny uśmiech jest bardzo ważny. Wzmacnia poczucie pewności siebie, uwodzi, a nawet pomaga w pracy. Stąd wielu Polaków zaczęło stanowczo dbać o swoje uzębienie. Kiedyś do stomatologa chodziło się, gdy bolał ząb, teraz wierzy się w profilaktykę i na wizyty uczęszcza się już małymi dziećmi.

Nie bójmy się ratowania swojego małżeństwa!

para
Author: Yugank Singhal
Source: http://www.flickr.com
Chcielibyśmy wreszcie dorównać Stanom Zjednoczonym - zwłaszcza w ogólnym poziomie życia, ekonomii, płacy, etc. Jednakowoż jest na pewno coś z czego w żadnym razie nie powinniśmy brać przykładu: mianowicie rozchodzi się o znaczącą liczbę rozwodów. Można tak naprawdę powiedzieć, że Amerykanie powariowali na punkcie rozwodów! Przecież nie zawsze wzięcie rozwodu jest potrzebne. Dobrze - na przykład zdrada małżeńska jest niezmiernie sensowną przyczyną wzięcia rozwodu, lecz bardzo często przyczyną jest choćby ogromna kłótnia, która powoduje, że wcześniej całkiem szczęśliwi małżonkowie decydują się na rozwód. Aby jak najbardziej ograniczyć niemiłe doświadczenia warto sprawdzić, jakie opinie ma lekarz, do którego idziemy.