Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/jackpinespinnersandweavers.org/includes/menu.inc).

Jak przeznaczyć 1% podatku dla organizacji opp

Artykuły - strona główna

podatki
Author: www.sxc.hu
Source: www.sxc.hu
W dzisiejszych czasach nieustannie słyszy się o potrzebie przekazywania 1% podatku na rzecz różnego typu instytucji czy fundacji. Wciąż jednak świadomość tego, jaki jest przebieg tego procesu, a w szczególności jak łatwe jest jego przeprowadzenie, jest niewystarczająca.

Składana corocznie przez każdego deklaracja rozliczeniowa z dochodów (dotycząca osób fizycznych) jest okazją do przekazania środków na wybrany cel. Od roku 2003, kiedy to taka możliwość zaistniała, grono osób, które oddały swój 1% dla opp ciągle wzrasta.

Podatnicy chcący przekazać 1 procent mogą znaleźć szersze wiadomości w tym temacie - np. pod adresem Fundacja na ratunek dzieciom w chorobą nowotworową -Organizacje
Z tematem związane jest ściśle pojęcie „organizacje pożytku publicznego|organizacje pożytku publicznego”. Jest to termin wprowadzony w roku 2004 wraz z uchwaleniem ustawy o wolontariacie.

Kiedy już przeanalizujesz ten artykuł, równie atrakcyjna okaże się ta polecana strona www, ponieważ zawiera pokrewne informacje na prezentowany temat.

Pod określeniem tym kryje się długa i wciąż rosnąca liczba spółek oraz organizacji pozarządowych. Przykładowo w samym Wrocławiu istnieje takich 390. Zakres ich działalności jest bardzo rozległy. Można więc przeznaczyć swój 1 procent podatku dla klubu sportowego, schroniska dla zwierząt czy na rzecz ofiar powodzi. pokaźna część to fundacje oraz organizacje dobroczynne. Jednym z przywilejów przysługujących organizacjom pożytku publicznego jest zwolnienie z obowiązku płacenia niektórych podatków, a także możliwość nieuiszczania opłat sądowych i skarbowych.

Jak przekazać?
Przekazanie 1% podatku nie niesie za sobą obecnie znacznychkłopotów. Należy wypełnić wybrany formularz PIT, wpisując dane wybranej organizacji pożytku publicznego, w tym jej KRS. Później wypełniony formularz składa się w urzędzie skarbowym lub wysyła pocztą. oprócz metody „tradycyjnej istnieje także inna, dostosowana do współczesnego użytkownika, czyli „PIT on-line”. Rozliczanie PIT 2013 powinno odbyć się do 31 stycznia, 28 lutego lub 30 kwietnia 2014 roku, w zależności od typu składanej deklaracji. Należy pamiętać, by dokonać wcześniej wyboru celu, na który przeznacza się swój 1 procent.

Nie czekaj! Jeżeli zainteresował Cię nasz tekst, to na kolejnej stronie wyszukasz dalsze szczegóły (http://transleo.pl/) na ulubiony przez siebie temat.

Po wpisaniu w wyszukiwarkę „PIT przez internet” otrzymać można bardzo wiele rezultatów. Zazwyczaj są to strony internetowe zawierające porady, skąd można dowiedzieć się o metodzie rozliczania przy użyciu sieci. Wielu ludziom rozliczanie PIT sprawia kłopoty. Metoda internetowa pozwala na dokonanie tego bez wychodzenia z domu, co sprawia, że jest o wiele bardziej komfortowa. Przez to także przekazywanie 1% podatku jest ułatwione.