Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/jackpinespinnersandweavers.org/includes/menu.inc).

Faktoring osiągalny też dla niedużych przedsiębiorstw

Artykuły - strona główna

Faktoring może być niesłychanie doskonałym podejściem dla przedsiębiorstw, jakie nie mogą bądź nie chcą zaciągać zobowiązań na bieżące wydatki, a także dla tych, które boją się opóźnień w płatnościach ze strony kontrahentów.


Jak funkcjonuje faktoring dla małych firm, jak dużo kosztuje i czy warto z niego korzystać? Należy pamiętać o tym, iż faktoring bezspornie nie jest rozwiązaniem dla każdej firmy.
usługi faktoringowe
Author: Alberto Cabello
Source: http://www.flickr.com


Poniektóre nie potrzebują takowego podejścia, inne – pomimo zainteresowania – nie potrafią z niego korzystać. A więc dla kogo i w jakich sytuacjach faktoring może się okazać się przydatnym rozwiązaniem? Faktoring umożliwia szybsze otrzymanie środków zamrożonych w wystawionych fakturach z odłożonym terminem płatności. Aby korzystać z usługi, faktorant musi nawiązać umowę z faktorem, a następnie poinformować o tym własnych odbiorców faktur.

By przeczytać kolejny interesujący najnowszy materiał (https://stern-przysiegly-holenderski.pl/) na wybrany temat, wejdź w ten link — tam będzie sporo ciekawostek.

Po spełnieniu tych formalności firma na bieżąco przekazuje faktorowi wszelkie okazywane faktury ogarnione umową. Ten zaś nierzadko już kolejnego dnia przelewa na jej konto znaczną część wypłat, tak zwaną zaliczkę pomniejszoną o swe honorarium. Pozostała część kwoty trafia na konto faktoranta po dokonaniu płatności przez odbiorcę towaru czy też usługi. Ów zaś liczy się już nie z kontrahentem, acz z faktorem. Stąd tak ważne jest powiadomienie kontrahentów o nawiązaniu kooperacji z firmą faktoringową, w tym o zmianie rachunku do dokonywania przelewów.


materiały w składnicy harcerskiej
Author: Courtney "Coco" Mault
Source: http://www.flickr.com


kontrakt
Author: Erik Drost
Source: http://www.flickr.com


Usługi faktoringowe skierowane bywają do jednostek wykorzystujących odroczone terminy płatności.
Bez wątpienia jeżeli taka firma ma jednego czy kilku dostawców o wysokim poziomie zaufania, którzy płacą za każdym razem w terminach, te zaś współgrają z czasami regulowania należności przez przedsiębiorstwo grobla a także nie zakłócają jej biegłości finansowej, to nie ma konieczności korzystania z faktoringu.