Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/jackpinespinnersandweavers.org/includes/menu.inc).

Czy księgowość internetowa sprawdza się w prowadzeniu swojej firmy? Zobacz, czy sam możesz prowadzić swą księgowość, czy też musisz wynająć profesjonalne biuro rachunkowe.

Artykuły - strona główna

Jeśli zaczynasz prowadzenie swej działalności gospodarczej, powinieneś liczyć się z koniecznością zatrudnienia sprawdzonej osoby, która zadba o wszelkie kwestie formalne, związane z prowadzeniem księgowości. W niniejszym artykule odpowiemy na pytanie, czy jest to rzeczywiście potrzebne.


biuro rachunkowe
Author: John Davis
Source: http://www.flickr.com
Od niedawna panuje moda na księgowość internetową. Dlaczego? Dzięki księgowości internetowej przedsiębiorcy mogą samodzielnie prowadzić swoją księgowość. Co to oznacza? Jeśli prowadzisz swoją firmę nie musisz wynajmować księgowej. Ograniczasz dzięki temu niepotrzebne koszty. Jesteś niezależny: Samodzielnie wystawiasz faktury VAT, generujesz listy płac pracowników, sam przesyłasz deklaracje (zobacz jak wydrukować pit z e-pit) podatkowe, stosując podpis elektroniczny, korzystając ze stron internetowych.

W jaki sposób funkcjonuje wskazana księgowość internetowa?Korzystanie z księgowości internetowej jest szalenie proste. Wystarczy, iż zalogujesz się na specjalnej platformie on-line. Istnieje wiele firm, które oferują swe usługi w tym obszarze. Koszt używania księgowości internetowej jest stosunkowo mały i zaczyna się od około 30 zł.
To, ile zapłacimy, jest uzależnione od pakietu na jaki się zdecydujemy. Możemy też opłacić usługę z góry lub możemy wybrać na comiesięczne regulowanie przelewów. Czy jest jakiś konkretny warunek, który musimy spełnić aby korzystać z księgowości on-line? Tak. Musimy posiadać dostęp do Internetu i założyć konto się na stronie. To nie jest trudna procedura. Musisz tylko wpisać informacje dotyczące firmy, informacje dotyczące klientów oraz pracowników (następna strona).

Kiedy korzystanie z oferty biura rachunkowego ma sens?dane
Author: sanchezcl
Source: http://www.sxc.hu
To, czy wybierzemy biuro rachunkowe, albo na księgowość przez Internet, powinno być uzależnione od etapu, na którym jesteśmy oraz od naszej wiedzy na temat księgowości. Jeżeli dopiero rozpoczynamy działać na własne konto i jesteśmy początkującymi przedsiębiorcami, księgowość wrocław na pewno umożliwi nam ograniczyć niepotrzebne koszty. Dodatkowo na początku prowadzenia naszej działalności nie będziemy mieli tak dużo spraw formalnych do ogarnięcia. na przykład początkujący przedsiębiorca nie zatrudnia dużej ilości pracowników. Jego działania najczęściej ograniczają się do generowania nieskomplikowanych faktur i miesięcznych rozliczeń podatkowych. Oczywiście początkujący przedsiębiorca musi dodatkowo pamiętać o obowiązkowych rozliczeniach z zakładem ubezpieczeń społecznych. Natomiast, jeżeli masz ogromną firmę z pewnością biuro rachunkowe będzie dla Ciebie bardziej atrakcyjną opcją. Dlaczego? To proste. Jeśli prowadzisz dużą firmę, masz znacznie więcej formalności do ogarnięcia. Zatrudniasz sporo pracowników, generujesz bardzo dużo faktur. Operacje, które przeprowadzasz, są znacznie bardziej zawiłe. W takiej sytuacji wynajęcie biura rachunkowego wydaj się koniecznością. Dodatkowo czas, który przeznaczałbyś na kwestie księgowe, byłby bezpowrotnie „stracony”. Zwyczajnie nie miałbyś kiedy zająć się rozwojem i prowadzeniem biznesu.