Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/jackpinespinnersandweavers.org/includes/menu.inc).

Uwielbiasz jeść jabłka? Sprawdź, gdzie oraz w jaki sposób kupować te najsmaczniejsze

Artykuły - strona główna

Jabłka to jeden z niezmiernie popularnych owoców. Można się nimi cieszyć na przestrzeni całego roku, gdyż sprzedaż jabłek w Polsce jest naprawdę rozwinięta. Nasz kraj jest jednym z kluczowych producentów jabłek na całym świecie, toteż możemy wybierać spośród wielu rodzajów różniących się między sobą twardością, soczystością oraz jak najbardziej smakiem.
jabłka
Author: www.sxc.hu
Source: www.sxc.hu
Rozpocznijmy od odmian jabłek. Jak przed chwilą nadmieniono, jabłka mogą odróżniać się swoimi charakterystycznymi cechami. Idąc na rynek bądź do sklepu można dostać prawdziwego zawrotu głowy od nazw owoców o rozmaitej wielkości, kształcie i kolorze. Dobrze jest popróbować kilku odmian, m.in. jabłka Delikates, typowo jesienne, słodko-kwaśne lub Ligol, kruche, o korzennym posmaku. Dopiero po paru takich próbach zorientujemy się, jakie jabłka najbardziej nam pasują. Rodzaj jabłka trzeba także dobierać w zależności od tego, na jakie cele zamierzamy je przeznaczyć.O ile jedne jabłka znakomicie smakują podczas jedzenia, mogą nie być odpowiednie do przerobienia na dżemy bądź zupełnie popsuć ciasto, np. przez zbyt dużo soku. Do jedzenia najlepsze są jabłka deserowe – twarde, a równocześnie soczyste.

Jeżeli ciekawi Cię omawiany artykuł, to bez ociągania kliknij tutaj i przeczytaj dodatkowo inny tak samo zajmujący news kuferek lekarski.

Sprawdzą się również w sałatkach. Jabłka stołowe natomiast mają liczne zastosowania. Są dobre i do konsumowania, i do gotowania czy pieczenia.
jabłko
Author: Sharon & Nikki McCutcheon
Source: http://www.flickr.com
Są także gatunki nadające się jedynie do obróbki termicznej. Ich charakterystyczną cechą jest kwaskowy smak oraz błyskawiczne rozgotowywanie.


Z racji ich kwaśnego smaku wielu ludzi lubi je jeść na surowo, chociaż ich głównym przeznaczeniem jest robienie z nich kompotów czy dżemów. Gdzie można kupować jabłka? Sprzedaż jabłek prowadzona jest między innymi w sklepach bądź bezpośrednio u sadowników. Świeże, zdrowe owoce nie mają brązowych plan, a ich skórka jest gładka oraz błyszcząca. Omijaj też owoce z szarym nalotem, jaki wskazuje na pleśń albo z dziurkami oraz zaschłym sokiem na powierzchni, w innym wypadku może się okazać, że kupiłeś robaczywe jabłka.

Kupuj jabłka i włącz je do powszedniej diety, zwłaszcza, iż możesz zabrać je ze sobą i na lunch do pracy, i do szkoły. Są małe i dosyć tanie, a zawierają dużo wartościowych dla zdrowia składników i witamin. Jedząc je regularnie, szybko docenisz ich walory, czerpiąc jeszcze większą radość z ich spożywania.