Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/jackpinespinnersandweavers.org/includes/menu.inc).

O jakich rzeczach pamiętać, gdy chcemy odzyskać zwrot podatku? Jakie kwestie są najistotniejsze?

Artykuły - strona główna

Jak pracowaliśmy lub mamy zamiar w przyszłości pracować w Niemczech, to musimy wiedzieć, że będziemy mieć możliwość na zwrócenie nadpłaconego w tym kraju podatku.
toaleta
Source: pixabay.com


oprogramowanie dla firmy
Author: Graham Wynne
Source: http://www.flickr.com


Możemy to zrobić samodzielnie, lepiej jednak zwrócić się do firmy, która w sposób profesjonalny się tym zajmuje.


zobacz
Author: Benjamin Linh VU
Source: http://www.flickr.com


Podstawowe dokumenty, które potwierdzają zwrot podatku z Niemiec, to zaświadczenie i kata podatkowa. Obydwa dokumenty poświadczają całkowite zarobki, które zdążyliśmy uzyskać w czasie danego roku przeczytaj tutaj.przejdź do strony program za darmo program za darmoZaświadczenie jednak zawiera tylko zarobki uzyskane u jednego pracodawcy, więc jak w trakcie wyjazdu do Niemiec, byliśmy zatrudnieni w kilku miejscach pracy, to muszą być osobne dokumenty od każdego z nich.


Inaczej to wygląda gdy mowa o karcie podatkowej, na jakiej można dopisywać zarobki otrzymanie w innym miejscu. Tutaj jednak trzeba pamiętać, że już od paru lat takie karty wychodzą z użycia, a to z tego powodu, iż wprowadzono system elektroniczny przekazywania danych o zarobkach do urzędu skarbowego otrzymaj zwroty podatków z Niemiec.

Zaabsorbował Cię prezentowany materiał? Jeśli tak, to użyj źródła, by zobaczyć więcej zbliżonych informacji. Bez ociągania kliknij zatem tu!

Zdarzyć może się tak, że nie mamy karty podatkowej albo też zaświadczenia o zarobkach. W tej sytuacji możemy rozliczać się na podstawie odcinków z wynagrodzeń.


Takie odcinki można dostawać miesięcznie albo tygodniowo, wszystko jest zależne od częstotliwości otrzymywanych wypłat.
Jeżeli zwrot podatku z Niemiec to zawsze również musimy pamiętać o zachowaniu spójności naszych danych personalnych. Kiedy przykładowo zmieniamy nazwisko, to wszelkie dokumenty powinny być podpisane tym samym nazwiskiem, które znajduje się na innych potrzebnych dokumentach.