Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/jackpinespinnersandweavers.org/includes/menu.inc).

Terapia - pomoc, po którą trzeba sięgnąć, kiedy sami nie dajemy sobie rady z problemami.

Artykuły - strona główna

Bardzo często w życiu znajdujemy w sytuacji, w której wydaje nam się, że bez pomocy nie zmierzymy się z kłopotami. Wtedy warto poszukać pomocy.


terapia dla par oraz rodzin
Source: flickr.com
Bardzo popularną formą, po jaką sięgamy ostatnio jest terapia par.

Napisaliśmy dla Ciebie niezwykle fascynujący artykuł, więc nie zwlekaj dłużej tylko odwiedź nas, a na pewno odnajdziesz ciekawe informacje na omawiany temat.

Kryzys w związku może dotknąć każdego, nawet pozornie najlepiej dobraną parę. Niejednokrotnie nadmiar problemów w innych dziedzinach życia może negatywnie wpływać na relacje z partnerem. Niekiedy kryzys powodują problemy z dziećmi lub różnice w poglądach na sprawy wychowawcze. Nie zapominajmy o bagażu emocjonalnym, który każdy z nas wnosi z czasów sprzed małżeństwa.


Terapia par polega na udziale w spotkaniach prowadzonych przez doświadczonych terapeutów. Trzeba podjąć ten wysiłek, zamiast myśleć o zakończeniu związku. Nierzadko dopiero ktoś z zewnątrz, profesjonalny terapeuta, może pomóc odnowić relacje między partnerami. Najczęściej w momencie kryzysu komunikacja jest zaburzona i potrzeba pośrednika, który pokaże jak dojść do porozumienia, wysłuchiwać siebie nawzajem, godzić się na kompromisy. Takiej osobie łatwiej jest dostrzec, gdzie jest problem - kliknij tutaj.


Niekiedy jedynym odpowiednim wyjściem jest terapia rodzinna. Biorą w niej udział wszyscy najbliżej spokrewnieni, ponieważ tworzą oni system, gdzie każdy znajduje się w bliskiej relacji oraz oddziałuje na pozostałych. Z tego powodu problemy jednego z członków wpływają na funkcjonowanie pozostałych. Nieraz złe układy w rodzinie mogą nasilać problemy jednego z członków - na przykład dziecka. Terapia rodzinna będzie także pomocna w przypadku śmierci, ciężkiej choroby lub utraty pracy - pomocne wskazówki .


Bardzo istotne jest, żeby dobrze wybrać terapeutę. Pamiętajmy, że jest to człowiek, w którego ręce w jakiś sposób oddajemy nasze losy. Musi posiadać konieczne wykształcenie i doświadczenie. Warto przy poszukiwaniu korzystać z rekomendacji przyjaciół, pedagoga szkolnego lub lekarza pierwszego kontaktu.