schorzenia

Artykuły - strona główna

Sprawdzamy które usługi polepszają komfort życia

Częstokrotnie wielu z nas doświadcza problemów zdrowotnych, jakie nie stanowią dla nas bezpośredniego zagrożenia, jednak są nad wyraz doskwierające. Do takich przypadłości należą kłopoty z wagą, alergie, bóle oraz inne choroby, jakie niezmiernie negatywnie oddziałują na wygodę naszego codziennego życia.

Choroba trzustki może być bardzo uciążliwa, więc nie bagatelizuj pojawiających się symptomów

choroba trzustki
Author: Stewart Chambers
Source: http://www.flickr.com
Jest wiele schorzeń związanych z układem trawiennym, większość z nich pokazuje się przy pojawieniu bólu, nudności albo rozwolnienia. W pewnych wypadkach nie są one groźne, ale i tak nie wolno ich lekceważyć, gdyż mówią o tym, że w organizmie pacjenta dzieje się coś nieprawidłowego.

Korekta wad wzroku - sprawdzone rozwiązania poprawiania widzenia.

lekarz w pracy
Author: Life Mental Health
Source: http://www.flickr.com
Oko jest czułym organem zmysłu o zawiłej budowie. Schorzenia okulistyczne mogą dotyczyć wielu osobnych części oka tworzących gałkę oczną, oraz nerwu wzrokowego, a również organów dodatkowych oka, to znaczy powiek, spojówek, mięśni poruszających okiem i narządu łzowego, jakiego funkcją jest podtrzymywanie odpowiedniego poziomu nawilżenia nawierzchni oka i oczyszczanie jej.

Gdzie znajdziemy ranking lekarzy?

Neurologia to dziedzina medycyny zajmujący się chorobami obwodowego układu nerwowego i ośrodkowego układu nerwowego. Neurologia i psychiatria są obszarami pokrewnymi, a niektóre schorzenia są domeną zarówno neurologa jak i psychiatry. Neurologia para się przede wszystkim schorzeniami, których podstawą jest mechanizm osłabiający układ nerwowy, a psychiatria z kolei zajmuje się przeważnie chorobami, których podłożem jest biochemiczne zaburzenie działania mózgu jako całości. Neurolog leczy schorzenia obwodowego układu nerwowego i ośrodkowego układu nerwowego (mózgu), zajmuje się przede wszystkim chorobami, których podłożem jest proces uszkadzający układ nerwowy. Dużo schorzeń jest z pogranicza neurologii i psychiatrii.