Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/jackpinespinnersandweavers.org/includes/menu.inc).

Dbamy o dziecka: metody wspierania rozwoju oraz rehabilitacji dzieci

Artykuły - strona główna

Dziecko już od pierwszych chwil swojego przyjścia na świat powinno uczyć się prawidłowego odbierania bodźców z otoczenia i prawidłowych mechanizmów ruchowych. Stąd ogromna popularność spotkań z integracji sensorycznej oraz terapii metodą Bobath.


Nieprawidłowości sensoryczne
dziecko bawiące się maskotką
Author: Thomás
Source: http://www.flickr.com
mogą skutkować trudnościami w zachowaniu dziecka, w tym wywoływać problemy emocjonalne, społeczne, lub trudności z nauką.

Jeżeli taka tematyka Cię absorbuje, bez zwłoki kliknij ten link. Omawiana w tamtym miejscu polecana strona internetowa (https://www.przychodniazycie.pl/295,Analityka.html) na pewno też Cię zaintryguje!

By pomóc dziecku w osiągnięciu zdolności do odczuwania oraz rozumienia informacji dostarczanych przez ludzkie zmysły warto przyjść na zajęcia integracji sensorycznej. Integracja sensoryczna to w skrócie właściwa organizacja wrażeń sensorycznych, które pochodzą ze zmysłów. Zajęcia z owej tematyki pomagają maluszkowi w adekwatnym oraz efektywnym reagowaniu na wymogi środowiska, w postaci ruchowej bądź myślowej.

Czy ten wpis spodobał Ci się tak intensywnie, że chcesz zapoznać się z innym? To rewelacyjnie. Więc tu kliknij, aby przeczytać (http://www.beskidmed.pl/okulista-jastrzebie-zdroj/) sporo newsów.

Integracja sensoryczna ma wpływ na rozwinięcie określonych umiejętności na dalszych etapach życia dziecka. Jeśli zatem ciekawi nas temat taki jak integracja sensoryczna, Warszawa proponuje kilka ośrodków, gdzie dzieci mają okazję ćwiczyć z certyfikowanymi terapeutami.

Natomiast nadmieniona na początku Bobath została stworzona w Londynie przez małżeństwo Bobathów. Początkowo małżeństwo oddawało się pracy z dorosłymi, którzy borykali się z problemami uszkodzeń mózgu w czasie wodny, natomiast z czasem Bobathowie zaczęli pracować z dziećmi. Warto sprawdzić: Od zawsze w tej pracy interesowało ich wprowadzenie całego ciała w ruch, kiedy mogli analizować patologiczny rozkład napięcia mięśni, szukając równocześnie dróg normalizacji tych napięć. Zafascynowana owymi badaniami dr Kong zaprosiła do wspólnej pracy fizjoterapeutkę, by wspólnie w Szwajcarii utworzyć zespół specjalistów pracujący z maluchami z rozmaitymi kłopotami ruchowymi. Te dwie kobiety poniekąd zrewolucjonizowały pojmowanie prawidłowego rozwoju niemowląt, opracowując terapię, w której maluch uczy się prawidłowych mechanizmów odruchu postawy. Swoją terapię
dziecko
Author: MichaelaPhotos.
Source: http://www.flickr.com
nazwały NDT, czyli Neurodevelopment Therapy Bobath.


Metoda NDT opiera sią na dogłębnym rozumieniu właściwego rozwoju ruchowego niemowląt i obecnie praktykowana jest także w naszym kraju. Metoda Bobath dla dzieci w Warszawie to spotkania, podczas których specjalista wychamowuje błędne wzorce ruchowe oraz uczy prawidłowych, pracuje nad prawidłową dystrybucją napięcia mięśni. Niezwykle istotne w tej terapii jest indywidualne podejście terapeuty do małego pacjenta. Metoda Bobath dla dzieci w w Warszawie daje szansę prowadzić prawidłowy ruch tak długo, póki maluch samodzielnie nie przejmie ruchu najbardziej zbliżonego do prawidłowego, a w konsekwencji wyuczony ruch zautomatyzuje w funkcję.