Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/jackpinespinnersandweavers.org/includes/menu.inc).

Bardzo ważne badania dla przyszłej mamy? Czy wiesz, iż są one konieczne? Wbrew rożnym opiniom, są stuprocentowo sprawdzone

Artykuły - strona główna

Badania prenatalne są niezbędne, bo dzięki nim jesteśmy w stanie rozpoznać zagrożenia i choroby płodu, w dość wczesnym okresie ciąży. Dzięki takim badaniom przyszli rodzice są w stanie się dowiedzieć różnych informacji, na przykład o chorobie genetycznej czy określonych wrodzonych wadach, a także jakie skutki takie coś może spowodować. Co więcej, diagnostyka prenatalna to szansa na wykrycie różnych chorób, jak mukowiscydoza, zespół Downa, hemofilia czy fenyloketonuria. Niektórzy rodzice podchodzą do tego badania z rezerwą bojąc się nawet takich badań, ale nie powinni się w ogóle tego obawiać, gdyż badania te są całkowicie bezpieczne.
ciąża
Author: Mario Emiliano Fernandez
Source: http://www.flickr.com
Badanie prenatalne NFZ są darmowe. Bezpłatne są badania nieinwazyjne, znaczy się USG razem z badaniami biochemicznymi. Jednak, gdy pojawiają się wskazania, które wynikają z uzasadnionego ryzyka możemy przeprowadzić także diagnostykę inwazyjną, co oznacza zrobienie amniopunkcji z badaniem genetycznym płynu oraz poradą genetyczną. Oczywiście, jeśli wymagamy zrobienia tych badań musimy być ubezpieczeni, powinniśmy także posiadać skierowanie z ustalonym kryterium do Programu Badań Prenatalnych.

Jeżeli ten artykuł okazał się dla Ciebie wartościowy, nie zwlekaj i sprawdź szczegóły tutaj dentyści płock - przeczytasz jeszcze dokładniejsze informacje.

Najbardziej korzystnie, jak pacjentka ma skierowanie od ginekologa, nadają się także skierowania wystawione w prywatnych gabinetach ginekologicznych.


Jednakże zdarza się, iż badanie nieinwazyjne są niewystarczające, w tego typu wypadku jesteśmy zmuszeni wykonać badanie inwazyjne. Do takich badań jesteśmy w stanie zaliczyć: amniopunkcję, biopsję trofoblastu czy kordocentezę. Amnipunkcja polega na pobraniu próbki płynu owodniowego, jakie otacza dziecko do analizy laboratoryjnej. Biopsja to pobranie cienką igłą próbki kosmków – są to po prostu mikroskopijne wrostki, tworzą one główną masę trofoblastu, następnie ich badanie laboratoryjne. Kordocenteza zaś jest w największym stopniu problematyczna do wykonania, gdyż wiąże się to z pobraniem krwi z pępowiny (tamta strona na Do badań inwazyjnych zaliczamy również diagnostykę preimplantacyjną, dokonuje się jej jeszcze u zarodków, dopiero przed podaniem ich do jamy macicy podczas procedury in vitro.
ciąża
Author: Administración Nacional de la Seguridad Social
Source: http://www.flickr.com
Badania prenatalne są niezwykle ważną częścią dbania o siebie, jak i dziecko w czasie ciąży. Ich podstawowe wykonanie, czyli diagnostyka nieinwazyjna, gwarantuje wiedzę, jaka na pewno przyda się w przypadku jakichś kłopotów.

Odpowiada Ci ten artykuł? Jeśli masz ochotę zdobyć większą ilość danych, odszukaj www (https://www.swiatleku.pl/category/szampony-dla-dzieci), które posiada nie mniej fascynujące informacje.

Dzięki nim dosyć wcześnie można rozpocząć leczenie. Jak też zostało podkreślone, tego typu badania nie są niebezpieczne dla dziecka, jak i dla matki. Wszystko odbywa się bezstresowo, nie ma żadnych zagrożeń.