Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/jackpinespinnersandweavers.org/includes/menu.inc).

Zagwarantowanie dzieciom takiej zabawy, jaka będzie uczyć i rozwijać

Artykuły - strona główna

Małe dzieci kochają zabawy, to wiadomo każdemu dorosłemu. I zadaniem dorosłych powinno być dostarczenie im zabawy, która będzie rozwijać i uczyć, a jednocześnie będzie bardzo bezpieczna. Bardzo dobrze się nadają do tego placyki zabaw, przede wszystkim dostarczając sporo doskonałej zabawy, a oprócz tego zachęcając dzieci do poruszania się na świeżym powietrzu, czego coraz bardziej maluchom brakuje. Lecz aby plac zabaw był odpowiednio bezpieczny, to trzeba go wyposażyć w odpowiednie zabawki. Przepisy dokładnie określają, jakie parametry musi spełniać każda zabawka, żeby używana być mogła przez najmłodszych.


Także zabawki z placów zabaw spełniać muszą wszystkie regulacje, gdyż od tego zależy bezpieczeństwo wielu bawiących się na nich dzieciaków. Sprzęty atestowane, właściwie wykonane znacznie zmniejszają liczbę urazów i wypadków, lecz oczywiście bez względu na to, jak będą one bezpieczne, to najmłodsi powinny być pilnowane przez jakiegoś dorosłego. Bez przerwy powinny być pod nadzorem, o czym niekiedy sporo rodziców zapomina.

Jednym z urządzeń, które są spotykane na każdym placu zabaw (czytaj pełen artykuł), są różne modele huśtawek. Pomimo że mogą wyglądać niepozornie, to mogą stanowić zagrożenie dla bawiących się dzieci. Mogą się przydarzyć wypadnięcia, pękanie linek albo urazu innych dzieci podczas zabawy, więc kupując jakiś model huśtawki na przykład do ogródka trzeba popatrzyć na wymagane normy i atesty.

dziecko
Author: Little Bird Told Me
Source: www.ejdystrybucja.pl
Oczywiście wygląd też jest bardzo ważny, a dla dzieci chyba najważniejszy, więc jeśli huśtawka bocianie gniazdo będzie spełniać parametry, to oczywiście można ją zakupić i zamontować. Następną bardzo lubianą przez maluchy zabawką w ogrodach i na placach zabaw są tunele dla dzieci do zabawy, nawet pomocna strona, warto zajrzeć. Przy nich ważne jest, żeby nie miały żadnych wystających i ostrych części, jakie mogłyby spowodować uszkodzenia ciała. Jeśli taki tunel ma być zamontowany trochę wyżej, to trzeba także szczegółowo skontrolować, czy jest stabilnie zamocowany.

Zobacz informacje i obejrzyj serwis, który z pewnością Cię zafascynuje. Nie czekaj dłużej! Zrób to już teraz! Na pewno nie będziesz żałować.

Musi być tak, aby chodzące po nim dzieci nie spadły się wraz z tunelem, bo mogłoby to być bardzo groźne.