Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/jackpinespinnersandweavers.org/includes/menu.inc).

Melancholia czy depresja?

Artykuły - strona główna

Za oknem szaro-buro i zimno... Nadchodzi jesień. Chmury spowiły niebo, a dni stają się coraz krótsze. Wspominamy, smucimy się jakoś bardziej niż dotychczas, częściej ogarnia nas niemoc i niechęć. Irytuje nas wszystko, przygnębienie i zniechęcenie coraz bardziej przeszkadzają nam w codziennym funkcjonowaniu.
depresja
Author: Holly Lay
Source: http://www.flickr.com
Coraz mniej rzeczy sprawia nam przyjemność, aż w końcu przestaje nam się wstawać z łóżka w te ponure dni. Skąd pewność, że to chwilowy stan? Wskazane jest sprawdzić czy nie jest to depresja sezonowa, najczęściej spotykany problem zdrowia psychicznego naszych czasów.Depresja jest istotnym problemem, który objawia się głównie głębokim i trwałym pogorszeniem nastroju. Innymi zauważalnymi objawami są: lęk, wpadanie w gniew, zobojętnienie. Przy podejrzeniu choroby powinniśmy skorzystać z pomocy lekarza olsztyńskiego specjalisty z zakresu psychiatrii, który na podstawie przeprowadzonej rozmowy i badania postaw i rozpoznanie, wdrażając skuteczne leczenie. W związku z tym, że najbardziej prawdopodobną przyczyną powstawania depresji sezonowej jest niedomiar światła słonecznego docierającego do nas w okresie jesienno-zimowym, zasadniczym sposobem leczenia tego schorzenia jest fototerapia.

Czy pasjonuje Cię taka kwestia? Jeśli tak, to kliknij ten odnośnik i zdobądź cenne szczegóły (https://eco4you.pl/163-wyroby-z-bambusa) także na analogicznej witrynie!

Dostrzeżono, że odpowiednia ilość sztucznego światła zbawiennie wpływa na wydzielanie hormonów oraz przekaźników mózgowych.

psychiatra
Fototerapię można łączyć z lekami przeciwdepresyjnymi. Mają one zwalczać chorobę i poprawiać nastrój. Większość antydepresantów jest sprzedawana na receptę, wyjątek stanowią produkty ziołowe, np. wyciąg z dziurawca, przyjmowany tylko po wizycie w gabinecie lekarskim; źródło .
Wskazane dla pacjentów są również zimowe wyjazdy do ciepłych krajów. W radzeniu sobie z sezonową depresją, pomocne może być unikanie trudnych sytuacji, a także zrezygnowanie z obowiązków w tym trudnym okresie.

Użyteczny tekst? Jeśli tak sądzisz, przeczytaj towarzyszące materiały na analizowany temat - bez grymaszenia kliknij tutaj, więcej zobaczysz w linku (https://primafoodcatering.pl/strefa-dostaw/gdynia/).

Warto też częściej w miarę możliwości nie unikać kontaktów towarzyskich oraz polubić jesienno-zimowe spacery.