Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/jackpinespinnersandweavers.org/includes/menu.inc).

Pierwsza kaszka naszego malucha

Artykuły - strona główna

Z dodatkiem soku brzoskwiniowego, bananowa czy waniliowa? Mleczna, ryżowa czy może wielozbożowa? Kaszek dla dzieci jest tyle, iż trudno jest wybrać konkretną. Czym się kierować przy wyborze jej kupna?


Kaszki dla niemowląt
Author: Matt Preston
Source: http://www.flickr.com
Zasadniczą sprawą jest wiek dziecka. Producenci drukują na opakowaniu informację, od którego miesiąca można podawać naszemu bobasowi dany produkt. Ale nie zawsze należy tej informacji ślepo ufać. Z podawaniem nowych produktów nie trzeba się spieszyć. W sytuacji gdy lekarz do którego mamy zaufanie nie zaleci by inaczej postępować, kaszkę najlepiej wprowadzić do menu od szóstego lub siódmego miesiąca, nawet tę dozwoloną od czwartego miesiąca.

Na początek wprowadźmy kaszki bezmleczne i pozbawione glutenu: kukurydziane a także ryżowe, eliminując przez to ryzyko nabycia alergii pokarmowej. Owe kaszki dla niemowląt możemy sporządzić na bazie mleka modyfikowanego, pokarmu mamy lub wody przegotowanej .

Gdy zaistnieje sytuacja, że maluch zainteresuje się smakiem jego nowego posiłku, możemy pokusić się o wprowadzenie kaszek mleczno - ryżowych, które przygotowujemy na na bazie wody. Na rynku znajdziemy ich wiele rodzajów i smaków. Im maluch ma więcej miesięcy, tym bardziej wyszukane smaki możesz mu podawać.

Stworzyliśmy dla Ciebie kolejne przyciągające notki na frapujący Cię dział. Przejdź do nowego tekstu i czytaj wpis leczenie kręgosłupa wrocław.

Około dziesiątego miesiąca możemy przechodzić na kaszki pszenne i wielozbożowe, tudzież pełną witamin i wartości odżywczych owsiankę.


Niemowlę
Author: www.sxc.hu
Source: www.sxc.hu
Każdą kaszkę przygotowujemy bacznie czytając instrukcję na opakowaniu. Rozpuszczamy ją w płynie o temperaturze ok.

Niezwykle intrygujący tekst, czyż nie? Jeżeli też masz taką opinię, to kliknij tutaj oraz przeczytaj w witrynie (https://sklepfenicja.pl/pl/promocje) pozostałe informacje.

36-38 st. i podajemy bezpośrednio po przygotowaniu. Decydujemy się na tę gęstość, która szczególnie odpowiada naszemu dziecku. Możemy przygotować gęstą papkę lub kaszkę półpłynną, która będzie łatwiejsza do przełknięcia. Bez względu na gęstość kaszkę lepiej podawać łyżeczką, rezygnując ze smoczka. To zdrowsze dla zgryzu i zębów .

Pamiętajmy, że każdy mały człowiek potrzebuje na co dzień stosownej dawki witamin i składników mineralnych. Części z nich możemy dać mu właśnie jadając kaszkę. Ich formuła opracowana została we współpracy z dietetykami i pediatrami, którzy idealnie znają wymagania dziecięcych organizmów. Dostarczając naszym dzieciom potrzebnych witamin i minerałów będziemy mieli pewność iż zapewniamy mu zdrowie i promienny uśmiech.