Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/jackpinespinnersandweavers.org/includes/menu.inc).

Uciążliwy kaszel - co robić

Artykuły - strona główna

Zimą oraz jesienią panuje wiele chorób. Wiele osób cierpi wtedy na zapalenie dróg oddechowych. Zazwyczaj jest to bardzo męczący problemz tego względu, że przeszkadza w wykonywaniu zwykłych czynności, takich jak jedzenie lub sen.

Organizm człowieka jest zaprogramowany tak, by oddychać przez nos.
Dzięki temu powietrze zanim trafi do organizmu zostaje ogrzane i oczyszczone. Z tego powodu szybkie wyleczenie zapalenia dróg oddechowych to bardzo istotna sprawa. Problemem może być to, że niekiedy zwykłe tabletki na ból gardła nie wystarczają. Gdy infekcja jest bardzo zaawansowana występuje wtedy ostry ból, pojawia się gorączka i powiększone migdały. W takich przypadkach bardzo często stosowane są antybiotyki. Przynoszą one szybki rezultat i niszczą chorobę. Ważną częścią antybiotykoterapii są leki osłonowe. Nie wszyscy lekarze je przepisują mimo tego, że są ważne, ponieważ chronią organizm przed szkodliwą działalnością antybiotyków.

Gdy są kłopoty z właściwym oddychaniem

tabletki na gardło
Source: flickr.com
Płukanki są dobrą opcją na wyleczenie chorego gardła. Skuteczna i łatwa w wykonaniu jest woda (jonizator do wody) połączona z solą. Nie jest to czynność najprzyjemniejsza, ale za to przynosi rezultaty. Wystarczy do szklanki ciepłej wody dodać łyżkę soli i kilka razy w ciągu dnia płukać tym gardło. Szałwia i miód to inne sposoby na płukankę. Oczywiście przy silnych infekcjach może to być środek, który tylko wspomaga leczenie. Kolejnym problemem przy zapaleniu dróg oddechowych jest leczenie zatok. Chore zatoki to duży kłopot nie tylko dlatego, że utrudniają oddychanie, lecz także przy pochylaniu się wywołują silny ból. Dodatkowo jest to dolegliwość nie łatwa do usunięcia. Jeśli w przypadku zatkanego nosa mogą pomóc inhalacje, tutaj niekoniecznie muszą odnieść jakiś rezultat. Zapalenie zatok wiąże się często z niebezpiecznymi komplikacjami, dlatego niezbędna staje się wizyta u lekarza.

Leczenie kaszlu


Bardzo często przeziębieniu towarzyszy także kaszel. W każdej aptece dostaniemy syrop na kaszel suchy oraz mokry jak . Bardzo istotne jest, aby wiedzieć jaki rodzaj kaszlu nam dokucza. Mimo tego, że na rynku dostaniemy środki na dwa rodzaje, specjaliści twierdzą, że syropy do konkretnego kaszlu są bardziej skuteczne. Dzieje się tak, ponieważ przyczyna jednego i drugiego jest inna. Więc gdy nie wiemy jaki mamy kaszel i jakim środkiem go zwalczyć, powinniśmy poprosić lekarza o pomoc. Domowe sposoby na zwalczenie tej dolegliwości nie różnią się w ogóle o tych, które pomagają nam pozbyć się przeziębienia. Pierwsze miejsce obejmuje mleko i miód oraz herbata z cytryną. Dobrym sposobem jest także syrop z cebuli, lub czosnek. Oczywiście przy zapaleniu dróg oddechowych należy pamiętać że ciepłe ubrania to podstawa. Spędzanie choroby w domu to najlepsze rozwiązanie, ale jeśli musimy wychodzić na dwór narażamy się na niskie temperatury i wiatr. To bardzo duży minus podczas przeziębienia, ponieważ może prowadzić do wielu komplikacji i powikłań, przykładowo do anginy.


Source: