Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/jackpinespinnersandweavers.org/includes/menu.inc).

Zalety oraz korzyści jakie płyną ze spożywania oleju lnianego, jego zastosowanie w codziennym żywieniu

Artykuły - strona główna

Len jest wykorzystywany wszechstronnie w różnych dziedzinach od wielu lat. Już w starożytności nasiona lnu, znane również po nazwą siemienia lnianego, były stosowane przy leczeniu rożnych schorzeń, przykładowo takich jak problemy z trawieniem.

zdrowa żywność
Author: Sfera PR
Source: Sfera PR
A podstawowym elementem nasion, który ma największy wpływ dla ludzi, jest olej, jeden z najdłużej znanych i najzdrowszych tłuszczy roślinnych. Tłoczy się go na zimno z nasion, przed laty robiono to ręcznie, dzisiaj stosuje się prasy maszynowe. Olej lniany (lub inne oleje np.

Każdy odsyłacz do artykułu (http://hipokrates-olesnica.pl/dermatolog/) prowadzi tylko do przydatnych stron, na których przeczytać możesz o najważniejszych sprawach. Nie zwlekaj, tylko kliknij w niego!

olejek arganowy ) to przede wszystkim bardzo duże bogactwo kwasów tłuszczowych, przede wszystkim tych najbardziej zdrowych, to znaczy kwasów tłuszczowych omega-6 i omega-3. Len zawiera ich blisko połowę, a dzięki nim właśnie obniża się poziom niepożądanego cholesterolu (kupisz w sklepie Zdrowy Stragan: ). Poza tym nienasycone tłuszcze mają zbawienny wpływ na prawidłowe funkcjonowanie przewodu pokarmowego i oddechowego, stymulują funkcjonowanie wielu organów wewnętrznych i polepszają ogólną odporność organizmu na zarazki. Niedobór tego składnika w codziennej diecie może doprowadzić do zaburzeń pracy całego ciała, a w efekcie do poważnego problemu ze zdrowiem.

drzewko oliwne
Author: meshugas
Source: http://www.flickr.com
Oprócz tych właściwości olej lniany to źródło wielu witamin i składników mineralnych. W szczególności dużo ma witaminy E, jaka również ma znaczenie w regulacji poziomu cholesterolu i skutecznie zapobiega problemom z układem krążenia. Widać więc po tym wszystkim, że butelka (butelki termiczne) z tym olejem znajdować się powinna w każdej kuchni. Jego spożywanie nie tylko ma duży wpływ na nasze zdrowie, ale dzięki oryginalnemu smakowi można go doskonale wkomponować w wiele potraw. Olej z lnu ze względu na swoje właściwości nie będzie się nadawał do smażenia potraw, należy tego przestrzegać, bo pod wpływem wysokiej temperatury zaczynają się w nim wydzielać szkodliwe substancje. Jest jednak idealnym dodatkiem do wszelakich potraw na zimno, na przykład sałatek lub sosów - |">. Już kilka łyżek dziennie tego oleju dostarczy wielu cennych składników, więc każdy, komu będzie zależało na zdrowi powinien włączyć ten rodzaj oleju do swoich codziennych posiłków.