Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/jackpinespinnersandweavers.org/includes/menu.inc).

Firmowe rachunki dla przedsiębiorcy - na co patrzeć podczas wybierania dla własnej firmy.

Artykuły - strona główna

Otwierając firmę trzeba o wielu rzeczach pomyśleć, a jedną z nich jest założenie firmowego konta. Wszystkim przedsiębiorcom konto w banku na pewno się przyda. Przy jego pomocy będzie można opłacać rachunki i faktury, na nie otrzymywać wpłaty za swoje usługi, i wreszcie rozliczać się z odpowiednimi urzędami. Konta firmowe różnią się trochę od indywidualnych kont, na początek dlatego że do ich założenia konieczne jest dostarczenie kompletu firmowych dokumentów, to znaczy nip, regon i wpis do ewidencji. Tak założone konto należy również zgłosić do skarbówki.


bank
Author: Sean MacEntee
Source: http://www.flickr.com
Firmowe konta w zależności od banku mogą się różnić między sobą, przede wszystkim funkcjonalnością i opłatami. Co zrozumiałe wielkość opłat za prowadzenie jest jednym z podstawowych parametrów, które są brane pod uwagę przy wyborze, ale nie może być jedynym. Dla wielu osób bardzo istotna będzie też odległość do oddziału banku, w szczególności przy firmach handlowych może to mieć duże znaczenie.

W niektórych bankach da się również, w ramach konta firmowego, dostać linię debetową, która każdemu nowemu biznesmenowi może się przydać. Konto takie ma na przykład Idea Bank, który stara się utrzymywać wizerunek banku przyjaznego przedsiębiorcom. Brak absolutnie żadnych opłat za przelewy i prowadzenie konta to bardzo kusząca propozycja, a oprócz tego od pewnego czasu w ramach konta można dostać linię debetową na bardzo
bank
Author: Alper Çuğun
Source: http://www.flickr.com
ciekawych warunkach.


Otrzymanie takiej debetowej linii nie wymaga żadnych zaświadczeń z różnych urzędów, nie będą potrzebne także informacje o dochodach. Bardzo ciekawie prezentuje się oferta braku kosztów, przez kilka miesięcy taka linia jest za darmo, a w kolejnym okresie czasu jeśli się spełni określone warunki także nie będzie się ponosić żadnych kosztów. Analizując to wszystko dokładnie idea bank konto firmowe można polecić każdemu właścicielowi firmy, jedynym minusem jest nieduża liczba lokalnych oddziałów, ale to miejmy nadzieję powinno się zmienić -