Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/jackpinespinnersandweavers.org/includes/menu.inc).

Budowanie masy mięśni u kulturysty w oparciu o precyzyjnie opracowany rozkład treningów.

Artykuły - strona główna

Każdy, kto zaczyna przygodę z siłownią powinien wiedzieć, że najważniejsze jest zdroworozsądkowe ukierunkowanie. Chodzi otóż o kształtowanie masy mięśniowej u kulturysty w oparciu o dokładnie przygotowany rozkład treningowy. Tylko w ten sposób należy spodziewać się pod takim względem najlepszych efektów i nie obawiać, że ćwiczenia oddziałują negatywnie na stan zdrowia. Split trening, a więc trening dzielony to najbardziej popularna forma treningów, która opiera się na rozdzieleniu treningów na określone partie mięśni. Jest to trening elastyczny, jaki da się przystosować stricte do posiadanych preferencji.


Poszczególne partie ciała ćwiczy się co tydzień, co pozwala całościowo koncentrować się jedynie na wybranej partii, oraz ustawić ćwiczenia pod ten mięsień jaki aktualnie odstaje od pozostałych. Tego typu system treningowy przeznaczony jest dla kulturystów posiadających już jakiekolwiek doświadczenie. Standardowo będzie to po pół roku od wdrożenia treningu - sprawdź . Na dodatek, trening dzielony zaleca się osobom mającym jakiekolwiek wady w budowie sylwetki, a chcą się lepiej skoncentrować na priorytetowych partiach. Ogólnie rzecz ujmując, split zaleca się trzem typom sportowców: takim, jacy chcą rozwijać masę mięśniową, siłę mięśniową oraz siłę. Korzystnie zaś będzie wówczas, jeśli rozkład treningowy będzie ustawiony przez profesjonalnego trenera, indywidualnie do możliwości danego kulturysty.


Poza samym ćwiczeniem kulturysta musi też pamiętać o innych sprawach. Do nich na przykład wlicza się korzystanie ze specjalnych preparatów jakimi są odżywki potreningowe mające na celu przyspieszać zregenerowanie organizmu po treningach. Umieszczone są w nich substancje oddziałujące pozytywnie na: mięśnie, układ nerwowy, stawy a także na ogólne pokłady energii. Ich spożywanie w optymalnej ilości przyczynia się do tego, że trening okaże się efektywny - zerknij.

Szalenie nam miło, że poświęciłeś swój czas, by przejrzeć nasz tekst. Jeżeli masz chęć na nowe, to kliknij hiperłącze i przenieś się do następnej strony.

Preparaty takie uzupełniają niedobory substancji odżywczych, przez co nie będzie później kłopotów z bólem oraz spaleniem mięśni. W wypadku doboru takich preparatów należy też zasugerować się tym, co będzie mieć Nam do zaproponowania trener. Warto skoncentrować się na rozsądnym ukształtowaniu masy mięśniowej i kiedy samemu nie ma się o tym pojęcia to trzeba ufać trenerom.