Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/jackpinespinnersandweavers.org/includes/menu.inc).

Zaliczka na podatek od wynajmu, rozliczanie podatku za najem

Artykuły - strona główna

Kiedy chcielibyśmy od kogoś wynająć mieszkanie nie zawsze mamy pojęcie dotyczące wynajmowania lokalu mieszkalnego. Ale to nie my musimy być oświeceni w tej kwestii, o wiele więcej musi wiedzieć osoba, która chce owe mieszkanie nam wynajmować. Istnieje coś takiego jak zaliczka na podatek od najmu.


To konieczność przekazania pieniędzy w Urzędzie Skarbowym, kiedy mamy przychody właśnie z najmu nieruchomości (sprawdź dodatkowe informacje na stronie). Podatnik ma dwie opcje może wybrać ryczałt lub pomyśleć o podatku dochodowym.

Wnętrze mieszkania
Author: Martin Pulaski
Source: http://www.flickr.com
Po podjęciu decyzji powinien ją zgłosić w Skarbówce. Jeśli chcemy wynajmować mieszkanie i nie całkiem ogarniamy prawne aspekty w tej kwestii to pójście do Urzędu Skarbowego pomoże nam wszystko zrozumieć. Tam otrzymamy informacje, do czego będziemy zobowiązani, jeśli zechcemy wynająć mieszkanie. Można również pójść do prawnika, albo spytać kogoś znajomego, kto również wynajmuje mieszkanie. Chociaż tu możemy być zaskoczeni, bo niestety nadal istnieje wynajmowanie komuś mieszkania ot tak, bez formalności, co jest niezgodne z prawem.

Nie ma co zwlekać - jeśli ten wpis Cię zaciekawił, kliknij dodatkowo tu i przeczytaj również podobne opracowanie (https://www.archicom.pl/mieszkania-3-pokojowe/)!Wynajęcie mieszkania plus niezbędne formalności
Wszyscy pracujący zdają sobie sprawę, że nadchodzi taki czas w roku, w którym należy udać się do Urzędu Skarbowego. Opcji jest kilka, bo można samemu wypełnić Pit, można również skorzystać z pomocy urzędnika we wspomnianej Skarbówce, możemy też pójść do księgowego albo rozliczyć się przez Internet. Jeżeli już kilka razy pod rząd rozliczaliśmy się to następy raz już nie będzie nas zaskakiwał. Ale jeżeli jest tak, że pierwszy raz trzeba pamiętać jeszcze o rozliczenie podatku za najem wtedy można mieć kłopot, bo niby skąd mamy wiedzieć, który dokładnie Pit wypełnić .

Salon w mieszkaniu
Source: www.morguefile.com
Tak samo jak w sytuacji, gdy mamy problem ze zwykłym PIT-em można pójść do Skarbówki i tam otrzymać konieczne informacje albo znaleźć księgową, która oczywiście za opłatą wszystko nam porozlicza.

Wejdź na ten odsyłacz oraz zdobądź pomocne informacje odnośnie opisywanej w tym artykule tematyki. Na pewno faktycznie uznasz je za przydatne.

Jest to najlepsza opcja, bo przy takim wyborze zyskujemy pewność, że nie będziemy musieli robić jakiś korekt do swojego rozliczenia. Reasumując należy pamiętać, że jeśli dostajemy środki za najem mieszkania to jesteśmy zmuszeni do płacenia za to podatku. To nie jest tak, że można tego nie zgłaszać, bo jeżeli tego typu sytuacja nie zostanie zgłoszona, to potem można zapłacić naprawdę bardzo dużą karę.