Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/jackpinespinnersandweavers.org/includes/menu.inc).

Masz kłopot ze wzrokiem? Przeszkadza ci to w życiu. Zobacz co można zrobić

Artykuły - strona główna

Twoje oczy pieką, są jakby zaczerwienione? Masz odczucie piasku pod powiekami? Wielu z nas miała podobne objawy, ponieważ długa praca przy komputerze, klimatyzowane pomieszczenia, a nawet zbytnio częste oglądanie telewizji powoduje to, iż odczuwamy zbyt nieznośną suchość i podrażnienie gałki ocznej. Co można z tym zrobić?

Oczy
Author: www.s-lab.pl
Source: www.s-lab.pl
Może to dziwne, ale łzy odgrywają naprawdę ważną rolę w oku, a co za tym idzie w samym mechanizmie widzenia. Film łzowy równa drobne nierówności na powierzchni rogówki, co sprawia, że jest ona przezroczysta i zachowuje swoje właściwości optyczne. Dodatkowo łzy wypłukują małe ciała obce oraz mają działanie przeciwzapalne oraz bakteriobójcze. To dzięki nim powstaje konkretny obraz na siatkówce, a my widzimy z odpowiednią ostrością.Co więcej łzy odpowiadają za oczyszczanie powierzchni oka z zanieczyszczeń, a także za odżywianie wierzchnich powłok rogówki, dzięki czemu jest mniejsze tarcie powiek na powierzchni oka w trakcie mrugania, a my nie czujemy z tego powodu dyskomfortu. Powodem suchości może być nie tylko zbyt skromna ilość łez, ale także ich niezbyt dobry skład. Negatywnie na oczy - sprawdź mega ofertę -> www.okulus.pl/ - wpływa dym (również papierosowy), kurz, ale również wiatr i słońce, a także ogrzewanie i za bardzo suche powietrze w pomieszczeniach, dlatego ważne jest, żeby zapewnić im właściwy poziom nawilżenia oraz umożliwić tym samooczyszczanie. Warto o tym poczytać i poznać opinie innych osób - kliknij tutaj.
Najbardziej skuteczne na te problemy są krople, no ale jakie krople do oczu wybrać? Wybór takich kropli najkorzystniej skonsultować z lekarzem okulistą, ponieważ aktualnie na rynku znajduje się bardzo znaczna gama środków nawilżających, jakie różnią się między sobą składem, obecnością konserwantów, a jednocześnie długością przydatności do użytku po otwarciu.

Takie krople do oczu są połączeniem wody i tak zwanych polimerów, jakie posiadają zdolność do zachowywania wody na powierzchni oka i to od tego istotnie zależy jakość kropli. Dosyć popularnym składnikiem nawilżającym jest kwas hialuronowy, który oprócz tego, iż zapewnia odpowiedni poziom nawilżenia powierzchni oka jest całkowicie naturalnym składnikiem jego struktur. Często w celu zwilżenia oczu stosujemy roztwór soli fizjologicznej w ampułkach, jednak nie jest to środek gwarantujący długotrwały efekt nawilżenia, nie sprawdzi się na dłuższą metę.