Diagnoza

Artykuły - strona główna

Melancholia czy depresja?

depresja
Author: Holly Lay
Source: http://www.flickr.com
Na zewnątrz szaro-buro i zimno... Nadchodzi jesień. Chmury spowiły niebo, a dni kurczą się niemiłosiernie. Przywołujemy w pamięci miniony czas, jesteśmy przygnębieni jakoś bardziej niż do tej pory, częściej robimy się senni i zmęczeni. Złości nas wszystko, przygnębienie i zniechęcenie przeszkadzają cieszyć się życiem.

Na przestrzeni pięciu ostatnich dziesięcioleci wyposażenie gabinetów zabiegowych znacząco się zmieniło, a chorzy mają zagwarantowaną lepszą opiekę

przychodnia
Author: kris krüg
Source: http://www.flickr.com
Szybki rozwój inżynierii ma ogromny wpływ na wyposażenie szpitali i wiejskich ośrodków zdrowia. Skomplikowane sprzęty każdego dnia ratują życie ludzkie, a uczeni i konstruktorzy nie powiedzieli dotąd ostatniego słowa. Pięć dekad temu lekarze w ogóle nie dysponowali nowoczesnymi inkubatorami, aparatami KTG bądź endoskopami. Leczenie pacjentów było zatem było o wiele trudniejsze, a i więcej rannych traciło życie. Obecnie sporo się zmieniło: najnowszy sprzęt gwarantuje szybszą i równocześnie dokładniejszą diagnozę.

Asysta terapeutyczna staje się na obecną chwilę jednym z przeważnie wyszukiwanych pojęć.

Psychoterapia grupowa
Author: Bird&Co Sp. z.o.o.
Source: Bird&Co Sp. z.o.o.
Aktualnie wiele ludzi zmaga się z depresją oraz pozostałymi problemami istoty psychicznej. Jest to duży problem, który o wiele ciężej zwalczyć niż chorobę fizyczną, szczególnie, że przejmuje też rodzinę i najbliższych osoby pogrążonej w depresji.

W jaki sposób postępować z najmłodszymi niepełnosprawnymi umysłowo

test Asperger
Author: Monsieur Gordon
Source: http://www.flickr.com
Autyzm jest zakłóceniem dotyczącym rozwoju, które ma prosty związek z zaburzeniami funkcjonowania mózgu. Posiada parę charakterystycznych cech. Dzieci autystyczne odizolowują się od otoczenia, czasem zamykają się w sobie. Ich wymiana informacji i kontakt z innymi ludźmi są mocno ograniczone. Dla wielu wychowawców zaburzenie to brzmi jak kara dla ich pociechy.