Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/jackpinespinnersandweavers.org/includes/menu.inc).

Powody zaburzeń w odżywianiu u kobiet i ich wyniszczające następstwa

Artykuły - strona główna

Na dzień dzisiejszy panuje tendencja do dążenia do uzyskania szczupłej sylwetki. Figura taka jest bowiem promowana jako najlepsza i pożądana. Z tej przyczyny faktem staje się ostre odchudzanie się u dużej liczby kobiet. Oczywiście przy większym stopniu otyłości dieta jest w zasadzie niezbędna. Sporo nadprogramowych kilogramów stanowi bowiem czynnik zagrażający zdrowiu ludzi.

Odchudzanie
U ludzi otyłych występuje bowiem znacznie wyższe niebezpieczeństwo wystąpienia niektórych schorzeń, a także przykładowo zawału serca. Podstawowym efektem jest oczywiście obniżona odporność i kondycja organizmu. Z drugiej strony jednak ostre dążenie do wymarzonej szczupłej, a niejednokrotnie właściwie chudej sylwetki może przerodzić się w poważne zaburzenia na tle psychicznym, takie jak anoreksja i bulimia.

Anoreksja
Zaburzenia odżywiania- anoreksja
Author: Benjamin Watson
Source: http://www.flickr.com
Chorobą, jaką jest anoreksja, ostatnio niezwykle często straszone są kobiety będące na diecie. Rzecz jasna nie każdej z nich ta choroba grozi, ale niepokojąca jest aktualna skala jej pojawiania się. Na początku wystepuje typowe odchudzanie, porady (do sprawdzenia na na ten temat można uzyskać w sieci lub od znajomych. Na kolejnym etapie jednak kobieta traci umiar w zrzucaniu kilogramów. Zaczyna się głodzić i wykonywać zbyt wielką ilość ćwiczeń fizycznych. Anoreksja może doprowadzić do wyniszczenia organów, a w niektórych przypadkach nawet do zgonu. Dlatego tak znaczące jest szybkie spostrzeżenie i rozpoznanie problemu, przykładowo przez bliskie osoby kobiety.

Bulimia
Innym, prawie tak częstym zaburzeniem jak anoreksja jest bulimia. Choroba ta również zwykle pojawia się u kobiet. W tym przypadku jednak diety dla kobiet (wejdź na stronę) nie są brane pod uwagę. Bulimiczki miewają ataki ogromnego apetytu, który jest zwykle spowodowany zdenerwowaniem. W efekcie zjadają wszystko, co jest w zasięgu ręki. Nastepną fazą jest poczucie winy. Powodowana poczuciem winy kobieta próbuje za wszelką cenę „pozbyć” tego, co zjadła. Dlatego zażywa środki na przeczyszczenie i wymusza wymioty.

Jeśli zaprezentowany artykuł zabrał Cię w niepoznany obszar wiedzy, to świetnie się składa, gdyż masz możliwość poznać pozostałe informacje tutaj - wejdź na ten link oraz zobacz więcej.

Bulimia także jest bardzo niebezpieczna dla organizmu i może mieć skutki w formie wyniszczenia i przyspieszonego starzenia się. Tak samo jak anoreksja może doprowadzić do zgonu.