Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/jackpinespinnersandweavers.org/includes/menu.inc).

Siła w proszku

Artykuły - strona główna

Spoglądając na leżące na sklepowych półkach dzisiejsze przyprawy do kiełbas pewnie nie zdajesz sobie sprawy z tego, jak niezwykle cenne były dawniej takie dodatki do potraw. W dawnych czasach, kiedy nie wynaleziono jeszcze lodówek, przyprawy były niezbędne do tłumienia smrodu nieświeżego dania.
Najzamożniejsi mieli na tyle złota, by zakupić wyrafinowane mieszanki przypraw, których wielkie ilości skutecznie zabijały paskudny aromat zgnilizny. W tej dziedzinie znaczącą rolę odgrywała również sól – aby zachować przydatność do spożycia mięsa na krótki czas, intensywnie sypano produkty żywnościowe solą. Człowiek, który posiadał kopalnię soli, stawał się bogaty. W naszym państwie dochody z kopalni solnych zazwyczaj były przekazywane do królewskiego budżetu (źródło więcej bonusów).wędzenie kiełbasy
Author: Edsel Little
Source: http://www.flickr.com
Były takie czasy w dziejach świata, kiedy mieszanki przypraw z dalekich krajów osiągały wartość dużo wyższą od litego złota. Dużo trzeba było wydawać na przyprawy z Państwa Środka, które mogły pochwalić się ogromną sławą. A dlaczego przyprawy były tak wartościowe? To proste. W dawnych czasach podróże, szczególnie drogą morską, były silnie niebezpieczne i długie (źródło)). Przewiezienie bez strat ładunku przypraw z wschodniej Azji do Starego Świata było nie lada wyczynem. Co warte zaznaczenia, różnorakie aromaty i mieszanki przypraw były uważane za tak wartościowe, że były podstawowym obiektem pożądania korsarzy. Jak wszyscy wiemy, przyprawy są bardzo lekkie, a zatem łatwo je składować.

Ten tekst posiada niesamowicie interesującą treść, lecz odwiedź serwis www (https://www.hurtplus.pl/art-spozywcze-c-133.html), który zawiera analogiczne informacje. Też z pewnością będą bardzo interesujące.

Złoto zaś cechuje się ciężarem, przez co łatwiejszym łupem dla piratów były statki wypełnione bezcennymi przyprawami z wschodnich krain.


A jak jest dziś? Cóż, przyprawy do kiełbas i innych potraw są szeroko dostępne w każdym sklepie. Dzisiaj tylko bardzo rzadkie przyprawy są cenne.

Przedstawiana tutaj problematyka jest dla Ciebie użyteczna? Jeśli tak, to wejdź do serwisu Ciasta świąteczne na zamówienie z dostawą, który opisuje podobne zagadnienia.

Rozwój komunikacji spowodował, że nie ma problemu ze kupowaniem przypraw nawet z najodleglejszych stron świata.


Author: k.s.