Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/jackpinespinnersandweavers.org/includes/menu.inc).

W jakich miejscach trzeba poszukiwać informacji o licytacjach mieszkań?

Artykuły - strona główna

Na aukcjach komorniczych można niedrogo zakupić mieszkanie czy meble. Takie aukcje cieszą się niezwykle dużym zainteresowaniem, gdyż można za niewielkie środki zakupić laptop czy nawet jakąkolwiek nieruchomość.
fundusze
Author: Artdecor24.pl
Source: ArtDecor24.pl


Rzadko kiedy uda się sprzedać nieruchomość za pierwszym razem. Pomimo atrakcyjnej ceny ruch zazwyczaj zaczyna się na drugiej licytacji, gdy to kwota spada nawet do 2/3 wartości podyktowanej przez biegłego. Wygrywający aukcję ma dwa tygodnie zazwyczaj od uprawomocnienia się konkretnej licytacji, na wpłacenie reszty sumy. Mógłby jednak napisać wniosek o wydłużenie terminu o następne 2 tygodnie. Osoby, które licytacji nie wygrały, mogą liczyć na zwrot wpłaconej rękojmi. Można także napotkać banki, jakie posiadają specjalistyczne linie kredytowe dla takich ludzi, którzy chcą w bardzo szybkim tempie zakupić jakąś posiadłość. Jeżeli więc ciekawią Cię licytacje komornik września licytacje komornicze Tarnowskie Góry są miejscem, w jakim mogłabyś zakupić coś fajnego za niewielkie pieniądze.


licytacje komornicze tarnowskie góry
Source: pixabay


Ekipa montująca okna powinna przejść specjalne przeszkolenie
Author: OknoPlus
Source: OknoPlus


Artykuł 955 kpc. mówi o tym, że egzekutor ma obowiązek poinformować o licytacji w poczytnej codziennej gazecie w danej miejscowości. Danych o aukcjach posiadłości można również szukać w budynkach sądu. Zanim przystąpi się do licytowania, należy wpłacić wadium. Przeważnie jest to jedna dziesiąta sumy, na jaką biegły wycenił posiadłość. Licytację wygra najlepsza kwota uzyskana przez tzw. przybicie. Musi być ono potwierdzone postanowieniem, które wydaje sąd. Mogłoby się zdarzyć, że lokum jest zadłużone i zostaje na nie wystawiona hipoteka.
Nowy nabywca jednak nie będzie miał problemu z jej wymazaniem, gdyż lokum nabywane od komornika nie ma obciążeń. Jeśli nabyte lokum nie jest puste i trzeba wyeksmitować lokatora, należy otrzymać oddzielny wyrok w tej sprawie.