Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/jackpinespinnersandweavers.org/includes/menu.inc).

Walka z plotkami

Artykuły - strona główna

W Polsce wciąż rządzi dziwaczne myślenie o problemach związanych z psychiką. Tego typu schorzenia i zaburzenia postrzega się jako coś krępującego, co trzeba skrzętnie ukrywać przed przyjaciółmi, a nawet bliskimi.


Najbardziej krzywdzeni przez stereotypy są panowie. Nigdy nie umrze chyba nieszczęsny stereotyp, który mówi, iż mężczyźni nie płaczą. Ponadto wszelkie objawy kłopotów z psychiką są nierzadko oceniane jako „babskie”. Odchodząc od okropnych stereotypów związanych z staromodnie definiowaną męskością, powinno się dodać, że lekceważenie problemów z umysłem jest powszechne. Kapitalnym przykładem na takie zjawisko jest depresja.

psychika
Author: Life Mental Health
Source: http://www.flickr.com
Długie obniżenie nastroju jest często lekceważone zarówno przez chorego, jak i rodzinę. To, co tak naprawdę jest fatalnym zaburzeniem w zjawiskach chemicznych w organizmie, nazywa się nagminnie „chwilową chandrą”. Powinno się w tym miejscu zaznaczyć z całą mocą, że lekceważona depresja może wywołać straszne konsekwencje. Chory na depresję ma trudności w pracy, gubi dobry kontakt z bliskimi.

Potrzebujesz kluczowe informacje na opracowany tutaj temat? Nie ma nic prostszego - musisz kliknąć w ten link i tam odkryjesz mnóstwo różnych postów.

Bez odpowiedniej terapii indywidualnej oraz specjalistycznych lekarstw depresja może skończyć się samobójstwem! Miejcie na uwadze, psycholog z to lekarz jak każdy inny, zatem nie można wahać się przed wybraniem się do niego. Jeśli od znacznego czasu masz czarne myśli, nic nie umie cię radować i nie masz ochoty totalnie na nic, powinieneś natychmiast pojawić się u specjalisty od schorzeń psychiki.


Jest druga strona medalu - w wielu państwach rozwiniętych notuje się przesadę w drugą stronę. Wielu obywateli USA wcina leki antydepresyjne niczym mentosy, starając się tak omijać wszelkie przeciwności losu.

Nie zwlekaj! Jeżeli zaintrygował Cię nasz tekst, to idź w link. Tam oczekuje na Ciebie kompleksowa wiadomość (http://www.tortytorty.pl/do_dekorowania/wykrawaczki/formy_stempelki_do_wytlaczania_wzorow.html). Myślimy, że w ten sposób będziemy w stanie rozwiązać wszelkie Twoje zagwozdki.

Gabinety psychologów są popularne – ludzie często udają się do nich z mało ważnych powodów. Winowajcą jest szablon kulturowy dominujący w Ameryce, w którym wszystko ma być zaraz, niemal jak zestawy z McDonalda.