Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/jackpinespinnersandweavers.org/includes/menu.inc).

Program przydatny dla przedsiębiorstw - czyli ewidencja środków trwałych

Artykuły - strona główna

Własna firma oznacza dla właściciela nie jedynie pewnego rodzaju niezależność, lecz również liczne obowiązki nakładane przez ustawodawcę. Jednym z takich obowiązków jest ewidencja środków.


Jak uprościć sobie konieczne czynności oraz maksymalnie skrócić czas sporządzenia poprawnej dokumentacji?


praca na komputerze
Author: Piotr Drabik
Source: http://www.flickr.com
Ustawowy obowiązek inwentaryzacji może zajmować naprawdę sporo czasu.

Przedstawiany polecany tekst (http://www.cyfrowo.com.pl/ruda-slaska) posiada informacje, które przedstawiają ten temat, zatem jeśli chcesz dowiedzieć się więcej - zapraszamy do nas!

W kwestii takiej jak inwentaryzacja program może jednak skrócić ten czas nawet o 90%- super program do inwentaryzacji. Wdrożenie programu zazwyczaj przebiega bezproblemowo i satysfakcjonuje najbardziej wybrednych użytkowników. Na rynku dostępne są rozmaITe programy do inwentaryzacji, które można dobrać do swoich potrzeb, a ponadto oferowane są także specjalne urządzenia - zwykły program do inwentaryzacji komputerowej w dużym stopniu uprości ewidencję środków trwałych w firmie, czytnik do inwentaryzacji za pomocą kodów kreskowych znacznie zredukuje czas potrzebny na przeprowadzenie inwentaryzacji w przedsiębiorstwie, ponadto przebieg inwentaryzacji można skrócić również stosując radiowe chipy zbliżeniowe RFID.


Ewidencja środków trwałych obejmuje rzeczowe składniki majątku. Obowiązek prowadzenia takiej ewidencji określają przepisy rozporządzenia Ministra Finansów z 26 sierpnia 2003 roku. Obowiązek ten dotyczy zarówno właścicieli firm jakie rozliczają się na podstawie księgi przychodów i rozchodów, jak również ryczałtowców. W sieci bez trudu znaleźć można program do ewidencji środków trwałym, który jest znacznym ułatwieniem dla przedsiębiorców- -> przeczytaj na stronie. Taki program z rozbudowaną funkcjonalnością umożliwia łatwą pracę na wybranych grupach środków.


Jeśli chcemy wypróbować takie rozwiązanie, na początek warto wybrać wersję testową, aby sprawdzić czy program jest dopasowany do naszych potrzeb, czy jest prosty w obsłudze, czy faktycznie ułatwi nam pracę. Jeżeli już zdecydujemy się na zakup programu, sprawdźmy czy gwarantowana jest bezpłatna pomoc przez telefon lub [agencja pracy za granicą holandia] internet, i czy program będzie aktualizowany.