Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/jackpinespinnersandweavers.org/includes/menu.inc).

Jakiego rodzaju czynności należy wykonać, aby otworzyć firmę w Niemczech?

Artykuły - strona główna

Ostatnio niezwykle często stosowane jest zakładanie działalności gospodarczej na terenie naszych zachodnich sąsiadów. Relatywnie niewielka różnica jeśli chodzi o odległość jest zarazem wielką różnicą, jeżeli chodziłoby o sprawy urzędowe.


Brak konieczności płacenia składek do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych oraz jasne przepisy nęcą coraz większą grupę przedsiębiorców.


Jeżeli pragniemy założyć firmę w kraju nad Renem, musimy najpierw dobrać rodzaj takiej działalności. Może to być choćby spółka z o.

Nie zwlekaj! Jeżeli zainteresowały Cię przeczytane informacje, to na pewno bieżąca wiadomość (http://kantor-intraco.pl/o-nas) na ów temat też Cię skusi. Przeczytaj artykuł na ten temat.

. (GmBH), spółka osobowa, samozatrudnienie czy przedstawicielstwo. Wcześniej należy pójść do urzędu ds. przemysłu, czyli das Gewerbeamt. Mieści się on w ratuszu lub na terenie urzędu miasta. Trzeba także zapłacić niewielką opłatę meldunkową.

Zainteresował Cię omawiany tekst? Jeśli tak, to przeczytaj także uwagi z serwisu (http://www.tuv.com/poland/pl/dost%C4%99p-do-rynk%C3%B3w-na-ca%C5%82ym-%C5%9Bwiecie-%E2%80%93-g-markt-kucas-saso-voc.html), ponieważ one również odnoszą się do tej problematyki.

Jeśli osoba, którą interesuje własna firma w Niemczech pracuje jako rzemieślnik, zatem np. szewc czy kowal, musi zalegalizować własny dyplom w Ministerstwie Spaw Zagranicznych i Związku Rzemiosła, a także zarejestrować się w niemieckiej Izbie Rzemieślniczej. Dokładny spis zawodów, które uznawane są za zawody rzemieślnicze znajduje się w internecie.


button reklamowy
Author: Sam Howzit
Source: http://www.flickr.com


Następnym etapem jest wynajęcie biura firmy i założenie konta bankowego. Trzeba też zarejestrować spółkę we właściwych urzędach. Chodzi o urząd skarbowy czy IHK.
Dla mieszkańców naszego kraju niezwykle miłą informacją będzie to, że podatek od działalności gospodarczej trzeba opłacać dopiero w takiej sytuacji, kiedy dochody firmy przewyższą kwotę, która jest wolna od podatku. Chodziłoby tu aż o 24500 euro. Z innej jednak strony, należy opłacać relatywnie wysokie opłaty na ubezpieczenie zdrowotne.